Адже у подружжя, яке вкупі вже 47 років, повністю збігаються день, місяць і рік народження.
– Наше знайомство цілком можна описати фразою «Від долі не втечеш», – розповідає Людмила Петрівна. – Ми з ним одночасно вступили до Дніпропетровського державного університету, жили в сусідніх гуртожитках, ходили на той самий спортмайданчик і до тієї самої їдальні, але познайомилися лише на другому курсі… в Карпатах, випадково потрапивши до однієї туристичної групи.
Віктор звернув увагу на дівчину передусім тому, що вона – єдина з усіх студенток – вміла кататися на гірських лижах і сміливо спускалася з засніжених схилів нарівні з хлопцями. Своєю чергою дівчина зазначила, що її новий знайомий добре грає на гітарі і майже завжди виграє «в міста», але сприйняла його спочатку як друга, бо Вітя був ровесником, а їй подобалися старші залицяльники.
До Дніпропетровська студентська компанія поверталася на літаку. У черзі по авіаквитки Людмила несподівано взяла з рук Віктора його паспорт, сказавши жартома: «Дай гляну, чи немає там штампа про шлюб!»
– Розгортаю його паспорт і не можу зрозуміти, чому в ньому – моя дата народження – 12 жовтня 1952 року?! – згадує Людмила Петрівна. – Звичайно, це відкриття нас вразило…
Молоді люди почали зустрічатися. Коли стали думати, на яку дату планувати весілля, їх осінило: звичайно, 12 жовтня! Але коли за місяць до заповітного терміну вони прийшли до РАЦСу подавати заяву, їх немов холодною водою облили: «Це студентський район, багато весіль, і всі дати розписані на квартал вперед».
– Ми стали пояснювати співробітниці РАЦСу, в чому справа і чому нам потрібен саме цей день, – згадує Віктор Іванович. – Сувора жінка нам повірила, лише зазирнувши в наші документи.
Так, 12 жовтня 1974 року, у свій подвійний день народження, Віктор і Людмила стали подружжям, зробивши це число щасливим для себе тричі.
Звичайно, за 47 років спільного життя довелося пережити чимало труднощів. Почнемо з того, що, коли в родині народився довгоочікуваний первісток – донька Іринка, Віктора призвали в армію. За два роки він бачив дитину всього кілька разів і, коли нарешті повернувся додому, був вражений тим, що дочка вже розмовляє і зустрічає його словами: «Тату, де ти так довго був?!» Молодій родині «не світила» квартира від держави, тому вони зважилися на кооператив і 15 років жили в режимі жорсткої економії, виплачуючи за житло з невеликих зарплат викладача та інженера. А чого варті були 90-ті з їх економічною кризою. Тим часом у родині Кадченків у цей час вже було двоє дітей шкільного віку: жовтень 1984 року підтвердив титул найщасливішого місяця для подружжя, подарувавши їм сина Ігоря. Крім того, знову ж таки в жовтні, але 1992-го, Людмила захистила дисертацію, ставши кандидатом педагогічних наук.
– Але всі труднощі з часом стираються з пам’яті, особливо коли є надійний тил і розуміння у подружжі, – констатує Людмила. – Хоча, напевно, наш секрет довгого та вдалого сімейного життя не можна назвати універсальним. Справа в тому, що попри однакові дати народження, ми з чоловіком – майже повні протилежності за характером, смаками та вподобаннями. Віктор – технар, я – гуманітарій, він – мовчазний, я – люблю поговорити, чоловік може цілодобово пропадати на рибалці, а мені подобаються походи до театру, на виставку, в кафе. Але при цьому ми розуміємо і поважаємо інтереси одне одного, у нас у родині головні цінності – довіра та свобода вибору, так само ми виховали і наших дітей. Крім того, у критичних ситуаціях ми завжди знаємо, що можемо покластися одне на одного, – і це найважливіше!
Залишається додати, що три роки тому жовтень вкотре став щасливим для подружжя Кадченків – 28 жовтня 2019-го народився їхній онук Богдан.
Ірина Лебединець
Раніше опубліковано: Про що розповість столітній глечик?
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.