Илюстративне фото
Чи можна контролювати суму оплати, якщо немає індивідуального лічильника на тепло?
Сьогодні в Україні є кілька видів обліку тепла в багатоквартирних будинках – залежно від того, чи обладнані вони індивідуальними лічильниками. Розглянемо всі варіанти і як нараховується оплата в кожному випадку.
Від загального споживання тепла (за даними загальнобудинкового лічильника) віднімається індивідуальне споживання (сума споживання всіх квартир), а різниця (витрати на місця загального користування) ділиться порівну між співвласниками.
Такий спосіб оплати застосовують в нових будинках, де при будівництві закладено технічну можливість устаткування квартир індивідуальними лічильниками тепла.
У такому разі від обсягу, зафіксованого загальнобудинковим приладом обліку, віднімається сума споживання за квартирними лічильниками і частка витрат на теплопостачання місць загального користування, яка розраховується нормативно як відсоток споживання по будинку. А різниця розподіляється між квартирами, які не мають приладів обліку, пропорційно опалювальній площі.
У старих будинках, «хрущовках», де тепло поставляється по вертикальній розводці, індивідуальний лічильник тепла в кожну квартиру встановити неможливо. В такому разі споживана теплоенергія враховується загальнобудинковим вузлом обліку, а сума оплати, згідно з встановленим тарифом, ділиться між жителями всіх квартир залежно від площі житла.
Сумніваєтеся в тому, що будинковий лічильник тепла показує реальні цифри? Цих побоювань можна легко позбутися, якщо особисто контролювати показники вузла обліку. Таке право є у кожного жителя багатоквартирного будинку.
Показники теплових приладів обліку в будинках знімають фахівці теплопостачальної організації. Щоб бути присутнім в цей момент, споживач мусить заздалегідь зателефонувати комунальникам і залишити заявку на участь у знятті показників. Працівники теплопостачальної організації, своєю чергою, повинні зв’язатися з мешканцем будинку та повідомити його про дату і час зустрічі.
За бажанням, контролювати будинковий вузол обліку – звіряти записи працівників теплоенерго з власними – можна щомісяця.
Читайте також:
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.
У 2025 році право вийти на пенсію у 60 років мають ті, хто набув щонайменше…