Статті

Обов’язкова обробка саду восени: препарати і дозування

Досвідчені садівники рекомендують проводити осінні обробки в суху і безвітряну погоду, поки температура не опустилася нижче плюс 5 градусів.

Обробка залізним купоросом

Найчастіше для осінньої обробки використовують залізний купорос. Він допомагає впоратися з багатьма грибними захворюваннями та інфекціями, серед яких – парша, борошниста роса, моніліоз (плодова гниль). Також цей препарат працює і на профілактику, а як відомо, простіше будь-якій хворобі запобігти, ніж потім її лікувати. Дієва така обробка і проти мохів та лишайників, які часто заселяють дерева в саду.

Що стосується дозування засобу, то воно прямо залежить від того, в якому стані був ваш сад влітку. Отже, якщо дерева практично не пошкоджувалися, досить 200-300 г на 10 л води, якщо грибкові хвороби атакували, то потрібно використовувати не менше 400-500 г на 10 л води.

Деякі садівники дотримуються такого правила: кісточкові культури (сливи, абрикоси) обробляють 3%-ним розчином, а зерняткові (яблуні, груші) – 5%-ним розчином залізного купоросу. Звичайно, важливо не перестаратися, інакше можна попалити кору дерев.

Коли можна застосовувати сечовину

Застосовують для осінньої обробки садових рослин і сечовину (карбамід). Якщо використовувати високу концентрацію, то вона чудово випалює всі інфекції та шкідників, які вирішили залишитися зимувати на гілках і в пристовбурних кругах (наприклад, кліщі, щитівки, скляниця).

В якості профілактики, якщо сад не хворів, достатньо 300 грамів на 10 літрів води; якщо шкідників і хвороб у минулому сезоні вистачало – 500-700 грамів на 10 літрів води.

Всі ми знаємо, що карбамід – це азотне добриво, яке застосовують навесні й на початку літа для активного росту вегетативної маси. Тому обробку восени потрібно проводити буквально перед першими заморозками, коли дерева та кущі вже будуть у сплячці. Для кращого ефекту обприскують і дерева, і пристовбурні круги.

Підвищити ефективність викорінюючої осінньої обробки можна за допомогою поєднання залізного купоросу і сечовини, приготувавши бакову суміш.

Що стосується мідного купоросу, то його краще використовувати при весняних обробках. Надлишок міді може становити небезпеку, чого не скажеш про залізо.

Допомагає позбутися шкідників і грибкових захворювань і обробка препаратом Нітрафен.

Головне правило – обприскування слід проводити після опадання листя. Препарат досить токсичний і може спалити листя, якщо воно ще не встигло обсипатися.

Підготувати виноград до зими

Підготовка винограду до зимівлі починається з обрізання, якщо лоза укривна. Завдання – не просто підрізати пагони, як при стандартному обрізанні, а добре придивитися до них і видалити з куща уражені хворобами або шкідниками.

Якщо виноград ви вирощуєте без укриття, обрізання проводять навесні, восени обрізають укривний. Властиво, потрібно залишати невеликий запас деревини на випадок поганої перезимівлі або пошкодження.

Проводити обрізання слід після перших заморозків, а можна й відразу після листопаду, коли у куща відбувається відтік поживних речовин до кореневої системи. Після обрізання виноградний кущ треба обробити розчином залізного купоросу 3-5%. Бажано зробити це відразу після обрізання, добре розгорнувши кущ, щоб засіб потрапив на всі його частини. Залишайте на зиму тільки дозрілу лозу. Вона має характерний коричневий колір, більш потовщена і покрита корою, навіть на дотик тепла при перших холодах.

Невизріла деревина, яка не встигла набратися сил, має бути вилучена з куща. Якщо цього не зробити, вона все одно загине холодною зимою, але на неї буде витрачено чималу кількість поживних речовин, яких потім може не вистачити на весняний розвиток. Крім того, слабка лоза створює серйозний ризик появи різних захворювань під укриттям, які заражають усі кущі.

Вкривати виноград краще, коли земля трохи промерзне. Лозу ж треба пов’язати і пригнути до землі заздалегідь, можна і через кілька днів після обрізання.

Обов’язково залиште в укритті отруту для мишей, щоб за зиму вони не об’їли пагони.

Ці нескладні заходи допоможуть вдало перезимувати вашому саду і винограднику, щоб навесні знову почати вегетацію.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

Вітаємо з Великоднем!

Сьогодні, 5 травня, православні відзначають Світле Христове Воскресіння.

05/05/2024 06:22
  • Новини

Найсоковитіші та неймовірно смачні біляші: цей рецепт ви обов’язково захочете повторити

Кожна господиня має свій рецепт приготування біляшів. Але сьогодні ми пропонуємо вам приготувати неймовірно смачні,…

05/05/2024 05:27
  • Новини

Для багатьох це буде несподіванкою: як часто потрібно прати постільну білизну та чому

Кожна господиня хоч раз, але думала, як часто потрібно міняти постільну білизну. Хтось робить це…

04/05/2024 22:56
  • Новини

Погода в Україні на неділю: який прогноз на Великдень, 5 травня

Погода в неділю, 5 травня, у деяких регіонах уже не буде такою безхмарною. Синоптики очікують…

04/05/2024 21:45
  • Новини

Магнітні бурі на неділю: який рівень небезпеки очікується 5 травня

У травні 2024 року потужні магнітні бурі припадуть на початок місяця. Чи варто очікувати небезпеки…

04/05/2024 20:58
  • Новини

Зникне навіть багаторічний нагар: як легко очистити чавунний посуд

За всієї популярності посуду з тефлоновим покриттям, чавунні пательні все ще популярні на наших кухнях.…

04/05/2024 20:18