«Два місяці тому мені зробили резекцію шлунка (залишилася чверть шлунка), а дієту і загальні рекомендації при цьому толком не розписали. Що можна і чого не можна їсти після такої операції? А то апетиту немає, їжа не «лізе» …
Тамара Дмитрівна, м. Бровари».
На запитання читачки відповідає лікарка гастроентеролог-ендоскопіст вищої категорії дніпропетровської міської лікарні №9 Лариса Припиченко.
– Щоб точно відповісти вам, в ідеалі необхідно знати, в зв’язку з чим було проведено резекцію шлунка. Я припускаю, що причиною операції могли стати ускладнення виразкової хвороби (кровотеча, прорив) або онкологічна патологія. У першому випадку ви повинні перебувати під наглядом лікаря-хірурга за місцем проживання протягом одного-двох років з консультаціями лікаря-гастроентеролога, у другому – у лікаря-онколога (довгостроково) з консультаціями хірурга і гастроентеролога. Тобто вам в будь-якому разі необхідний огляд хірурга для того, щоб він перевірив післяопераційні шви, рубці тощо, а також консультація гастроентеролога, щоб розібратися, чому у вас немає апетиту.
Заочно можу припустити, що можлива причина цього криється в супутній патології, наприклад, хронічному панкреатиті (щоб сказати точно, потрібні додаткові обстеження – амілаза крові та діастаза сечі, аналіз калу на приховану кров, копрограма, УЗД органів черевної порожнини). За допомогою цих аналізів виключається зовнішньосекреторна недостатність підшлункової залози, яка може викликати зниження апетиту і навіть відчуття дискомфорту аж до болю в органах черевної порожнини. Тоді лікар може призначити вам замісну ферментативну терапію.
Можливо, ви потребуєте регуляції моторики шлунка, тоді допоможуть так звані прокінетичні препарати або препарати, які містять в собі і прокінетики, і речовини, що знімають запалення слизової. Але вам в будь-якому разі обов’язково потрібна очна консультація лікаря, оскільки після операції необхідним є диспансерний нагляд, а призначення медикаментів залежатиме від вашого стану і результатів аналізів.
Що стосується дієти, то після резекції шлунка рекомендується часте і дробове харчування (6-8 разів на день маленькими порціями). Їжа має бути “щадною”, такою, що не викликає подразнення. Тому виключіть міцні та гарячі чай і каву, а також алкоголь, газовані напої, спеції, смажені й копчені страви, зведіть до мінімуму вживання солі.
Замість чаю пийте настій трави материнки, він підвищує моторику і посилює апетит. Можете заварювати насіння кропу, який прибирає зайве здуття і допомагає нормалізувати випорожнення кишечника. Вам також дозволені всі види каш, картопляне пюре, яйця некруто, йогурт, нежирний м’який сир, пісні сорти м’яса без бульйонів, запечена в духовці й відварна риба, проварені й пропарені овочі, запечені яблука і гарбуз.
Підготувала Ірина Лебединець
Раніше повідомлялося: які хвороби лікує гарбуз
Читайте также:
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.