Ми з’ясовували, які саме зміни наберуть чинності з 1 січня 2022 року, якщо законопроект ухвалять у другому читанні.
У законопроекті є кілька основних моментів:
Таким чином, перерахунок пенсій більше не залежатиме від рішення політиків, це відбуватиметься щороку в один і той самий час і стосуватиметься більшості пенсіонерів.
Законопроект передбачає також достроковий вихід на пенсію за віком для громадян, які втратили роботу через роботодавця. Так, якщо людину звільнили не більше ніж за півтора року до досягнення пенсійного віку, їй можна буде не шукати нове місце роботи.
Щоправда, є нюанси: достроковий вихід на пенсію допускається в разі ліквідації або банкрутства підприємства, а також скорочення штату. Після чого людина, що залишилася без роботи, має стати на облік у центрі зайнятості. Якщо їй там не зможуть запропонувати придатну вакансію, вона зможе вийти на пенсію достроково.
Також дострокові пенсії зможуть отримати батьки, які доглядають за дітьми з тяжкими або рідкісними захворюваннями, але без статусу інвалідності. Йдеться про вади розвитку, ДЦП, психічні розлади, цукровий діабет першого типу (інсулінозалежний), онкологічні, онкогематологічні захворювання та хронічні захворювання нирок. Також до переліку входять категорії дітей, які зазнали тяжкої травми, потребують трансплантації органу або паліативної допомоги.
Тетяна Сярова
Фото: Pexels
Раніше опубліковано: 60-річним жінкам обіцяють надбавку до пенсії
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…