Крім душевного болю, проблеми зі здоров’ям завжди пов’язані з матеріальними витратами. Особам, які доглядають за хворою дитиною, держава виділяє фінансову допомогу. Яку суму дають і хто може її отримати?
Умови призначення та виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, визначені Постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» №1751 від 27 січня 2001 року (в останній редакції від 20.07.2021 р.), що передбачено законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається одному з батьків, усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, а також опікуну, піклувальнику (далі – законний представник дитини), який постійно проживає і здійснює догляд за дитиною, хворою на один або кілька видів захворювань, станів. Перелік захворювань затверджений Постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на отримання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, на надання такій дитині соціальних послуг» № 1161 від 27 грудня 2018 року (в останній редакції від 29.01.2020 р.).
Для призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, треба звернутися до управління соціального захисту (для жителів області – до центру надання адміністративних послуг, управління соціального захисту або до уповноваженої особи ОТГ). За умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:
1) заява законного представника дитини (складається за формою, встановленою Мінсоцполітики);
2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);
3) документ, що підтверджує повноваження усиновителя, опікуна, піклувальника (копія рішення про усиновлення або про встановлення опіки), прийомних батьків, батьків-вихователів (копія рішення про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);
4) довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку природжену ваду розвитку, рідкісне орфанне, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет першого типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня – або про те, що дитина зазнала тяжкої травми, потребує трансплантації органу, паліативної допомоги. Довідку видає лікарсько-консультативна комісія лікувально-профілактичного закладу.
Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається з дня звернення по її призначення на кожну хвору дитину в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (станом на 1 вересня 2021 року – 1854 гривні). Гроші виплачуються протягом шести місяців, незалежно від отримання інших видів державної допомоги.
Треба сказати про те, що 2 лютого цього року було ухвалено зміни до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо підвищення розміру допомоги на дітей з тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність»*. Таким чином, з 1 січня 2022 року розмір такої допомоги буде збільшений і складе два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідки про захворювання дитини з дня зупинення виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня зупинення.
Виплата допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, призупиняється в разі:
Виплата допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, припиняється в разі:
* Закон України № 1176- IX від 2 лютого 2021 року. Зміни наберуть чинності з 1 січня 2022 року.
Ольга Новикова
Підготовано за допомогою Управління соціального захисту населення в Суворовському районі Одеси.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…