Є сорти як безколючкові, так і з колючками на пагонах. Зустрічаються неколючі клони колючих сортів, як наприклад Бойсенберрі Торнлесс.
Дозрівають ягоди ожиномалини набагато раніше більшості сортів ожини (мабуть, даються в знаки гени малини). Ягоди досить великі, 7-8 г до 12 г, смачні і ароматні. Але врожайність нижча, ніж у більшості сортів ожини. Це пов’язано з невеликою кількістю в порівнянні з ожиною ягід в кистях до 10 штук (у багатьох сортів ожини може бути більше 100 штук).
Промислових насаджень ожиномалини в Україні немає. Очевидно через не дуже високу врожайність (хоча вона набагато вища, ніж у малини).
Найчастіше її вирощують на присадибних ділянках для себе або для продажу. На ринках України ягода затребувана як одна з найбільш ранніх, також її полюбляють за високі смакові якості.
Ожиномалина – дуже пластична культура і отримати саджанці досить легко. Єдина проблема в тому, що розмножується вона переважно укоріненням верхівок.
При розмноженні корінням існує дві проблеми. Перша – багато сортів коренем розмножуються дуже погано. Не дають кропивки. Також варто мати на увазі, що неколючі клони колючих сортів (Бойсенберрі Торнлес) з кореня дають колюче потомство – це друга проблема.
І корінням, і верхівками добре розмножується сорт Маріон (Маріонберрі).
Зимостійкість пагонів ожиномалини низька. Потрібно укриття на зиму на всій території України.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Одеській області розквітла степова малина.
О.Ю. САВЕЙКО, садівник.
с. Хорішки Козельщинського району Полтавської області.
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…