Глибина садивних ям для всіх деревних порід повинна бути не менше 60-70 см, діаметр 100-120 см. При викопуванні верхній шар родючого ґрунту викидають в одну сторону, нижній – в іншу. У садивну яму, на дно вносять 1-2 відра перегною або перепрілого компосту і ретельно перемішують його з верхнім, родючим шаром ґрунту, заповнюючи яму до половини. Якщо ґрунт піщаний, на дно ями рекомендується покласти 5-10 см змішаної з перегноєм глини.
У глинистому ґрунті (на важких глинах) пісочний прошарок можна зробити для саджанців винограду, персиків, груш. Садити дерево треба так, щоб «колінце» (коренева шийка) дивилося на південь і знаходилася вище рівня землі на 5-6 см.
Ягідні кущі – малина, смородина, аґрус, ожина за осіннього садіння не тільки встигнуть добре прижитися, але і будуть здатні порадувати урожаєм. Чого практично не можна домогтися при весняному садінні через часті весняні суховії, як сильно пригнічують ці вологолюбні рослини.
Якщо грудень і січень сухий і без опадів, деревця бажано полити. Особливо важливий полив на початку вегетації, якщо не буде дощів в березні і квітні.
І, все ж, при осінньому садінні садівникові слід врахувати такі фактори ризику як: сильний вітер, снігопади, ожеледь, які можуть нахилити або навіть поламати молоді рослини. Тому при весняному садінні неодмінно прив’язують молодий саджанець до міцно вбитого поруч кілочка (в двох місцях – зверху і знизу штамба).
У заміських дачах слід захистити молоді саджанці від гризунів, обмотуючи стовбурці білою мішковиною, агроволокном або очеретом, рогозом. А, крім того, зараз у продажу з’явилися довговічні пластикові сітки, виготовлені у вигляді циліндра, які здатні захистити стовбур деревця не тільки від гризунів, але і від сонячних опіків.
Запорука гарної приживлюваності саджанців в нашому регіоні – рясний полив деревець під час садіння, мульчування лунок (діаметр лунки 1 м) шаром мульчі 7-10 см завтовшки, залишаючи навколо стовбура вільний простір в 3-4 см.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли краще саджати півонії.
Тетяна ЛЯШЕНКО.
м. Первомайськ Миколаївської області.
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.