Эванора Злая Ведьма Востока / главная антагонистка диснеевского художественного фильма 2013 года «Оз: Великий и Ужасный»
При цьому мало хто замислюється, чому ми приписуємо тому чи іншому кольору певні якості.
Починалося все в античні часи, коли римські патриції носили білий одяг на знак того, що вони – вибрані і їм не доводиться виконувати брудну роботу. Потім білий одяг приміряли французькі королі, вирішивши, що вони не гірші, а навіть кращі за патриціїв. Відтоді білий колір став асоціюватися з високим походженням і тому йому стали приписувати найпозитивніші якості. А от вбрання нареченої ще якихось 200 років тому було зовсім не білим – на весілля дівчина одягала найкращу сукню, найчастішу червону. Моду на біле вінчальне вбрання запровадила англійська королева Вікторія 1840 року.
Для стародавніх людей чорний колір був пов’язаний з нічною темрявою – часом тривоги і небезпеки. Тому вважалося, що все чорне пов’язано зі смертю, і чорний колір носили тільки на знак жалоби. Так тривало багато років, аж поки папа Інокентій III 1193 року не «реабілітував» чорний колір, назвавши його кольором покути. А у світську моду чорний колір ввів бургундський принц Філіп Добрий, один з найвпливовіших правителів Європи.
Втім, є і відхилення від правил: в Японії чорний вважається кольором радості, а в Китаї та Австралії колір трауру – білий. Білий траур носила і Марія Стюарт.
Червоний колір в різний час вважався символом кохання та війни. В середні віки одяг червоного кольору був дуже дорогий, бо виготовлення такої фарби було трудомістким процесом. Був час, коли вона цінувалася нарівні з золотом, і через це червоний одяг вважали святковим. Крім того, червоний плащ вважався приналежністю воїна, бо на ньому не була помітна кров, а французькі революціонери носили червоні ковпаки. Все це створило червоному кольору репутацію агресивного і бунтівного.
Синій європейці використовували рідко, бо ця фарба була дуже дорогою. З появою християнства на іконах у синьому плащі стали зображати Діву Марію, і синій став уособленням жіночності і цнотливості. Поступово цей колір знаходив прихильників і серед монархів – французький король Філіп Август замість червоного вбрання став носити синє. Але найсильніше на символіку кольору вплинули протестанти. Богослов Мартин Лютер вважав, що золотий і червоний – кольори гріха, а справжній християнин повинен носити кольори природи – синій і зелений. Можливо, через протестантську суворість синій пізніше став сприйматися як колір депресії та пригніченості.
У Європі зелений колір увійшов у моду завдяки папі Інокентію III, який чітко розмежував, коли надягати одяг того чи іншого кольору. Білий – під час свята, чорний – покута, а зелений – в усіх інших випадках. Однак популярним зелений був недовго: після хрестових походів з’ясувалося, що зелений – священний колір мусульман. Тоді зеленими стали зображати відьом – втілення зла. А оскільки вважалося, що вони постійно варять зілля, то зелений став заодно і символом аптекарів. Також цей колір асоціювався з азартом і грошима – в середні віки ігрові столи у Венеції покривали зеленим сукном. Зелений сприймався як колір дозволеності – на противагу «забороненому» червоному. У XVIII столітті ці характеристики стали використовувати під час навігації, а пізніше – у світлофорах.
До жовтого в Європі ставилися з побоюванням, бо у християн цей колір вважався символом зради – адже Юда носив жовтий плащ. В середні віки жовтий був кольором тих, хто перебував на узбіччі життя, – прокажених, повій, божевільних. Його також використовували під час епідемій як колір, що попереджає про небезпеку. Крім того, жовтий колір символізував невірність і розлуку. Про це свідчить східна легенда. Воїн, який повернувся з походу, прийшов до чаклунки, щоб дізнатися, чи зраджувала йому дружина. Та дала йому букет червоних тюльпанів і сказала, що якщо до ранку вони пожовтіють, то дружина була йому невірна. Вранці тюльпани стали яскраво-жовтими, і воїн вигнав невірну дружину з дому.
Раніше повідомлялося: Як колір впливає на наш настрій?
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…