Статті

Квітникарка з Луцька зібрала колекцію рослин, які цвітуть до заморозків

Наталі складно назвати улюблені квіти, після довгої та холодної зими вона радіє первоцвітам. Вони, як маленькі сонечка, зігрівають серце. З їх пробудженням розумієш, що весна таки настала. Що ось вона – синіє квітами печіночниці, біліє пролісками або жовтіє крокусами. Трохи пізніше насолоджується цвітінням півонії та ірисів. Далі садибу прикрашають ромашки, троянди, гладіолуси, гібіскуси, завершують квітковий парад хризантеми.

Першою рослиною, яка «прописалася» на ділянці квітникарки, був сирійський гібіскус. Насіння подарували ще коли Наталя навчалася в університеті. Воно проросло, і дівчина зрозуміла, що вирощування декоративних рослин – це саме те, що їй до душі. Доклала руку до саду і мама, яка щоразу, коли приїжджає в гості, привозить нові рослинки.

Чоловік Наталі Мазурчак теж поділяє її захоплення. Його пристрасть – це троянди. І майже всі кущі, які ростуть у їхньому саду, купив і посадив він.

Звичайно, щоб квіти тішили своїм цвітінням, треба навчитися розуміти їх з півслова. Так, іриси не люблять поглибленої посадки, застою води і протягів. Поливає їх Наталя тільки в період бутонізації. Вони – справжні цінителі сонечка, тому на клумбі їм треба віддати найсвітліше місце.

Крокуси дуже розростаються на ділянці, якщо їх вчасно не пересадити, створять квітковий килим. Найменшого догляду потребує печіночниця. Про неї можна сказати: посадив і забув. Єдине, чого вона вимагає, – це легкий ґрунт. Тому свої рослини Наталя мульчує. Зимує печіночниця з листям, яке господиня радить обрізати навесні. Пересаджувати печіночницю можна і під час цвітіння, і після нього, в обох випадках вона добре приживається. Єдине: саджати потрібно там, де після цвітіння не буде прямого сонця. Коли вона відцвітає, і утворює насіння, Наталя намагається не допускати пересихання ґрунту. Тоді молоденькі сіянці добре проростають.

В останні роки влітку просто нестерпна спека, причому стосується це не тільки південних областей, а й західних. Життєдайної вологи потребують не лише дерева та кущі, а й квіти. Наталя радить не поливати рослини в найгіршу спеку, краще це робити вранці або перед заходом сонця. Після рясних дощів і поливань слід розпушувати землю, щоб корінці мали доступ до кисню.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли варто саджати півонії.

Новое на сайте

  • Статті

Хочете хорошу пам’ять – треба більше спати: що відкрили вчені

Здоровий сон – це основа гарного самопочуття.

08/04/2025 21:16
  • Статті

У чому секрет пишного і рівного бісквіту: спробуйте – і підкоріть всіх подруг

Яйце, цукор і борошно - все просто, але бісквіт не піднімається, то тріскається, то осідає.…

08/04/2025 20:34
  • Статті

Екзема, псоріаз та алергії: як уникнути весняного загострення

Зміна сезону часто викликає посилення симптомів хронічних шкірних захворювань: екземи, псоріазу, грибка, алергії.

08/04/2025 19:58
  • Новини

В очікуванні Великодня: готуємо заздалегідь домашню ковбасу

Великодній святковий стіл без домашньої ковбаси уявити важко. А ось приготувати її легко та нескладно.

08/04/2025 18:39
  • Статті

Хочете взяти кредит: які ризики вас чатують і де треба проявити обережність

Перш ніж підписувати будь-які фінансові документи, важливо розуміти, на що саме ви погоджуєтеся, які умови…

08/04/2025 17:45
  • Статті

Чому українцям за кордоном складно поновити пенсію?

На електронну пошту редакції «На пенсії» надійшов лист з Німеччини. Жінка на ім’я Наталія захотіла…

08/04/2025 16:46