Статті

Чернівецький кролівник утримує найпродуктивніші дві породи

У бургундців характер спокійний, каліфорнійці трохи агресивніші, проте що перші, що другі ідеально підходять для розмноження, молодняк швидко набирає вагу, а кролематки – найкращі «мами», вони гарно годують свою малечу, постійно піклуються про неї. Саме це і найбільше сподобалося господарю.

Свого часу тримав французьких баранів, але вони погано рвуть пух, через що зимовий приплід може замерзати, звісно, це скоріше виключення з правил, проте такий неприємний досвід у Ігоря був. А ще, так як французькі барани – велетні, т о їм необхідно створювати певні умови, серед яких – суцільна підлога, на сітчастій у кроликів часто розвивається пододерматит.

Парування своїх вуханів господар проводить, коли ті досягнуть віку 5,5 місяців (для кролиць) та 7 місяців (для кроликів). Відлучати молодняк від кролематки можна в 2 місяці. До цього часу кролики вже самі все їдять і стають достатньо самостійними.

Раціон у кроликів повинен бути збалансованим. Для цього перші два місяці Ігор годує своїх тваринок комбікормом, потім додає у меню ячмінь, сіно з люцерни, яке заготовляє влітку. Жодних соковитих кормів у вигляді буряку, картоплі, капусти не згодовує, вони можуть призвести до захворювань.

Що стосується хвороб, то Ігор Поповецький радить працювати на випередження, обов’язково проводячи профілактику. Перше вакцинування своїх підопічних робить у 35 днів, через два тижні закріплює результат (ревакцинація). Також не варто пам’ятати про вітаміни, стимулятори обміну речовин їх дають вуханям 1 або 2 рази на тиждень. Добре зарекомендували себе препарати Катозал і Ветозал, вони завжди є у ветаптечці господаря.

Аби кролики добре росли, не хворіли Ігор радить подбати про зручні клітки, де має бути вдосталь місця, аби вухані могли постійно рухатися. В жодному разі будиночки не можна встановлювати там, де бувають протяги або дуже спекотно. Під прямими сонячними променями кроликам теж дуже важко. Вони комфортно себе почувають при +10-20оС. Звісно, влітку забезпечити такий температурний режим досить складно, проте по можливості клітки варто розміщати у затінку і не забувати про воду, яка завжди має бути в окремих чистих годівницях.

 

Ми вже не раз писали, що спільне захоплення згуртовує усю родину. Надійною помічницею Ігоря є його дружина Юлія. Вчаться доглядати за кроликами синочки Андрійко і Артемко. Вони із задоволенням позують поряд з кроликами на світлинах для сімейного альбому. А Ігор вірить, що настане час і його діти теж будуть розводити вуханів і отримувати від цього справжнє задоволення.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про херсонського пенсіонера, який 50 років займається вирощуванням кроликів.

Новое на сайте

  • Новини

Нова дата: коли День святого Миколая у 2024 році – що категорично заборонено робити

Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…

22/11/2024 23:55
  • Новини

Погода в Україні на суботу, 16 листопада

Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.

22/11/2024 23:30
  • Новини

Магнітні бурі у суботу, 23 листопада

Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?

22/11/2024 23:05
  • Новини

Не дайте морозам знищити ваш виноград: три ефективні способи захисту

Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.

22/11/2024 22:40
  • Новини

Немає часу, а солодкого хочеться: готуємо чудовий шоколадний рулет «Хвилинка» без випічки

Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.

22/11/2024 22:16
  • Новини

Чимало українців залишаться без виплат: чому “тисячу Зеленського” зможуть отримати не всі

Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.

22/11/2024 21:53