Про що йдеться і чого чекати від нового документа?
Питання з несправедливими виплатами ветеранам війни – давно на порядку денному, особливо в судових інстанціях. І якщо звернутися до історії, то все стає зрозумілим.
Грошова допомога виплачується ветеранам щорічно до 5 травня, починаючи з 1999 року. І спочатку вона визначалася в розмірі мінімальних пенсій за віком – від трьох до десяти, залежно від категорії одержувачів.
Економія державних коштів призвела до того, що з 2008 року гроші стали виплачувати в розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів. Майже одразу ухвалені зміни були визнані неконституційними, але далі діяли. У підсумку допомогу ветерани отримували у значно меншому розмірі.
Мало того, в 2014 році неконституційні правки було внесено і до Бюджетного кодексу. Минулого року Конституційний суд ухвалив, що кодекс не може вносити зміни до інших законів України. Проте цього року розміри виплат знову були ухвалені «в ручному режимі». Але, схоже, ветерани не мають наміру з цим миритися…
Уряд же намагається врегулювати ситуацію усіма можливими способами. В іншому разі суми виплат за позовами, які ухвалюються на користь позивачів, і судові витрати (в тому числі) можуть стати непідйомними для держбюджету.
Згідно з новим законопроектом, грошова допомога визначатиметься не Кабміном в межах бюджетних можливостей, а у відсотках від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому виплачується допомога.
Порівняємо, які гроші ветерани вже отримали в цьому році, і які суми встановлені, виходячи з прожиткового мінімуму в 1769 гривень (цифра в дужках):
I група – 4421 гривня (255% – 4510,95 гривні),
II група – 3906 гривень (225% – 3980,25 гривні),
III група – 3391 гривня (195% – 3449,55 гривні);
Виходячи з наведених даних, ухвалення нового документа проблеми не вирішить. Суми виплат зростуть менш ніж на 100 гривень, а у деяких категорій осіб – і того менше, всього на сім гривень. Бажання йти в суди у ветеранів явно не зникне, та й справедливим з правової точки зору це рішення теж не можна назвати.
Нагадаємо, раніше повідомлялося: У кого зросте пенсія за інвалідністю?
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.