Традиційно цього дня всі рибалки з’їжджаються родинами до водойм і влаштовують спортивну риболовлю та різноманітні змагання в рибній ловлі. А потім готують величезний казан юшки.
Ми вітаємо всіх рибалок і ділимося цікавими фактами, що стосуються риби і риболовлі.
У пострадянських країнах це свято відзначають з 1965 року. Час обрано невипадково: зазвичай до липня закінчується заборона на ловлю риби через нерест. До того ж у ті роки рибальство було однією з провідних галузей промисловості. Зі святом можна привітати всіх, хто працює в цій сфері – працівників рибних господарств та інспекцій, рибогосподарських навчальних закладів, взагалі всіх, для кого риболовля – частина життя.
До речі, 27 червня святкують Всесвітній день риболовства.
У первісні часи люди ловили рибу голими руками або з допомогою загостреної палиці, заганяючи здобич на мілину. Та й сьогодні в деяких культурах збереглися особливості національної риболовлі. Наприклад, в Африці є місця, де рибу ловлять лопатою. Вона закопується у прибережний намул, і її просто викопують. У Південній Америці ловити рибу допомагають дельфіни: вони заганяють її в сіті. У Бангладеш у такому лові місцевим рибалкам допомагають видри. Схожий спосіб лову з давніх часів популярний в Японії – тут рибу ловлять з допомогою бакланів. А в Новій Гвінеї аборигени навчилися використовувати в якості сітей павутину.
Найперша у світі вудка була дуже проста. Всього лише палиця з прив’язаною до неї волосінню. До речі, історики вважають, що китайські рибалки першими виготовили металеві гачки і використовували в якості волосіні шовкову нитку. А наживкою був рис. У XV столітті до вудок стали кріпити кільця, які підтримували волосінь вздовж вудки. А от котушки, на які намотується волосінь, були придумані у ХVII столітті – вони запобігали сплутуванню волосіні.
Риба – важливий священний символ практично в усіх культурах світу. Вона символізує щастя та свободу (безперешкодно плаває у воді), родючість і достаток. А для перших християн риба була одним із символів Ісуса Христа.
Ось тому в багатьох країнах рибалки й донині дуже шановані.
Риба добре чує найрізноманітніші звуки. Багато видів риб сприймають звуки через стебла очерету, латаття та інші опущені у воду рослини і предмети, навіть кинутий камінь. Бічна лінія у риб теж є своєрідним вухом. Однак підводні мешканці дуже бояться шуму – він може викликати у них великий стрес.
– Риби дуже чутливі до запахів, тому краще використовувати наживку з запахом часнику, ванілі, коріандру, кропу.
– Під час виймання гачка з рота риби переверніть її черевцем вгору. Так риба не чинитиме опору, а ви не поранитеся об її шипи.
– Класичну юшку треба варити з трьох або чотирьох видів риби. Найчастіше використовують м’ясо судака, окуня, йоржа і сига.
6, 21, 27 липня – середній кльов;
7-12, 22-26 липня – дні без кльову.
13-17, 28, 29 липня – хороший кльов;
18-20, 30, 31 липня – чудовий кльов.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.