Однорічні кущі бажано саджати на сонячному місці, щоб ягоди змогли накопичити більше цукру. У півтіні ожина також може рости, тільки при цьому урожай знизиться у кілька разів. При культивуванні ожини краще відразу подбати про шпалеру, з нею догляд і збирання урожаю будуть набагато простішими. Вирощування саджанців з кореня належить до способів розмноження ожини у прискорених темпах.
Для розмноження беремо дво- або трирічний кущ і викопуємо з коренем. З куща обрізаємо коріння товщиною від 3 до 15 мм відрізками по 10-15 см і більше. При поміщенні цих коренів у тепле місце з температурою до 25 градусів на них утворюються ростові бруньки. Після цього відрізки коренів ділимо на шматочки по 5-7 см і поміщаємо в касети. Перевага касетної розсади в тому, що вона дешевша за більшість інших видів саджанців. Ґрунт має бути пухким, поживним і з хорошим дренажем, щоб не було застою води у прикореневій зоні. Над корінням має бути не більше 2-3 см ґрунту, щоб не складно було проростати. До осені можна отримати великі саджанці з приростом до 1 м і хорошою кореневою системою.
У перший рік пагони швидко ростуть, на них з’являються бруньки, а на другий рік вже є плоди. Щоб отримати рясний урожай, рекомендую проводити осіннє обрізання кущів, а у ремонтантних сортів вирізати стару лозу.
Юрій КОЛОДЯЖНИЙ,
м. Харків
Раніше ми розповідали, в якій області вирощують найбільше ягід.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.