Вище першої кисті листя також поступово видаляють, знову-таки, орієнтуючись на розмір першого плоду в ній.
Не захоплюйтеся одночасним сильним обриванням – рослина зазнає великого стресу, а це позначається на стані зав’язі. Принагідно зауважимо, що робити таку операцію слід у суху погоду у першій половині дня. Це сприятиме швидшому загоєнню ран, запобіжить проникненню інфекції в рослину. У прохолодне і дощове літо є високий ризик швидкого поширення фітофтори. Першими підхоплюють хворобу листки, що торкаються землі. Саме такі і слід видаляти в першу чергу. При цьому створюються кращі умови для провітрювання.
Починаючи з другої половини серпня треба прищипнути також і верхівку на високорослих томатах. Подальший ріст зайвий: квітки, які намагатимуться розкритися, виснажать рослину, а плоди навряд чи дозріють. Потрібно враховувати і погоду. У місцевостях, де тривалий час немає дощу, листя створює тінь для плодів, оберігаючи їх від сонячних опіків, при цьому не дає перегріватися землі під кущами. До того ж через листя рослина отримує до 50% живлення.
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…