Воно присвячене вознесінню Сина Божого на небеса. Його відзначають християни. У народі в цей день справляють проводи весни і зустріч літа (проліття).
Ідеологи православ’я трактують Вознесіння Господнє як нагадування про пріоритет духовного перед тілесним, ідеального перед матеріальним, піднесеного перед ницим.
У Новому Завіті розповідається про те, як Ісус після чудесного воскресіння не раз поставав перед своїми учнями. На 40-й день він попросив їх зібратися в Єрусалимі. Там вони стали свідками ще одного чуда. Спаситель піднявся в небо, а учням явилися два зодягнені в біле янголи. Вони заспокоїли апостолів і сказали, що їхній Учитель повернеться до них так само, як щойно вознісся.
Про вознесіння на небеса Спаситель задовго до смерті розповідав учням. Про цей великий день є згадки в Євангеліях від Марка та Луки.
До кінця IV століття Вознесіння і Трійця були єдиним святом, після чого їх поділили на два окремих.
Вознесіння Господнє святкується десять днів. Середа напередодні є днем передсвяття, цього дня у храмах здійснюється обряд віддання Пасхи – Світлого Воскресіння Христового. Увечері в церквах проходить всенощна служба. На ній зачитуються стихири і паремії з богослужбової книги – Цвітної Тріоді. На утрені читається Євангеліє від Марка.
Вісім наступних днів є днями віддання. У храмах відбуваються богослужіння, прославляється подія Вознесіння на небо Ісуса Христа. У п’ятницю на сьомому тижні після Великодня відбувається віддання Вознесіння Господнього. У всі сорок пасхальних днів і в дні святкування Вознесіння Господнього церковнослужителі одягаються в білі шати.
У багатьох регіонах на це свято прийнято поминати померлих. На Русі жінки ліпили з тіста «поминальні хлібці» і «небесні драбинки», на допомогу батькам, щоб їм зручніше і швидше було дістатися до райської брами. Люди відносили ці драбинки на могили родичів або в поле, щоб зерно тяглося до сонечка і неба.
Також жінки готували особливі млинці, які називалися «Христові лаптики». За переказами, Спаситель від Великодня до Вознесіння Господнього обходить усю православну Русь. Ці млинці вважалися Христу «на доріжку».
У цей день було прийнято не працювати. Люди ходили в гості до рідних і друзів або запрошували їх до себе.
У це свято належить шанобливо і з великою увагою ставитися до убогих. Легенда свідчить, що в цей час по світу в образі жебрака ходить Ісус Христос.
Суха погода на Вознесіння – не буде дощу ще шість тижнів, мокра – дощ буде ще шість тижнів.
Йде дощ – на Іллю (2 серпня) буде гроза.
Якщо на Вознесіння Господнє загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.
Не можна в цей день прибирати в домі, інакше щастя можна ненавмисно «прибрати».
Яйце, знесене куркою на Вознесіння, буде охороняти дім від лиха.
Джерело — my-calend.ru
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.