Ключові тези:
- Сергій Корецький офіційно подав до Верховної Ради кандидатів до нового уряду.
- Парламент готується проголосувати за більшість міністрів уже 16 липня.
- Посада міністра оборони залишається вакантною — її планують обговорити окремо.
Новопризначений прем’єр-міністр України Сергій Корецький 16 липня передав до Верховної Ради подання щодо призначення членів оновленого Кабінету міністрів. Про це повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук, який і оприлюднив повний перелік кандидатів.
Раніше ми повідомляли, про що розповів Федоров після відставки.
Кого Корецький запропонував до складу нового Кабміну?
Отже, до складу уряду запропоновано призначити:
- Дениса Шмигаля — першим віцепрем’єр-міністром України — міністром енергетики;
- Тетяну Бережну — віцепрем’єр-міністром з гуманітарної політики — міністром культури;
- Всеволода Ченцова — віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;
- Віталія Безгіна — міністром у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб;
- Матвія Бідного — міністром молоді та спорту;
- Андрія Бутенка — міністром освіти та науки;
- Івана Вигівського — міністром внутрішніх справ;
- Тараса Висоцького — міністром аграрної політики та продовольства;
- Миколу Калашника — міністром з відновлення, інфраструктури та транспорту;
- Віталія Кіма — міністром у справах ветеранів;
- Олександра Кравченка — міністром економіки та довкілля;
- Віктора Ляшка — міністром охорони здоров’я;
- Сергія Марченка — міністром фінансів;
- Дениса Маслова — міністром юстиції;
- Дениса Улютіна — міністром соціальної політики, сім’ї та єдності;
- Оксану Ферчук — міністром цифрової трансформації.
Народний депутат Ярослав Железняк, коментуючи перелік кандидатур, звернув увагу на висунення Івана Вигівського на посаду глави МВС. Він залишив коротку репліку: «Ну поки все йде по плану (тому що поганий)», натякнувши, що кадрові рішення щодо силового блоку розвиваються за очікуваним сценарієм.
За його словами, це підтверджує інформацію про остаточне звільнення Михайла Федорова з посади міністра оборони та призначення на цю посаду нинішнього очільника МВС Ігоря Клименка.
Попередньо голосування за кандидатів до уряду запланували на 16 липня.
UPD: Народна депутатка Марія Мезенцева заявила, що Ігор Клименко відмовився від призначення. Відтак голосування за його кандидатуру у Верховній Раді найближчим часом не відбудеться.
Чому питання міністра оборони перенесли?
“Українська правда” з посиланням на власні джерела, повідомили, що у четвер, 16 липня, парламент не розглядатиме питання обрання нового міністра оборони.
Після призначення Сергія Корецького прем’єр-міністром народні депутати фракції «Слуга народу» зібралися на засідання, присвячене кадровим рішенням. За інформацією співрозмовників видання, президента Володимира Зеленського на зустрічі не очікували, оскільки, як зазначили джерела, глава держави «учора все сказав».
Один із учасників обговорення повідомив журналістам, що депутатам планують оголосити про перенесення голосування щодо очільника Міноборони.
Пізніше нардеп від фракції “Голос” Ярослав Железняк уточнив, що після розгляду кандидатур на всі інші міністерські посади, за винятком Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони, відбудеться ще одне засідання фракції.
Саме на ньому депутати мають обговорити кандидатуру нового керівника оборонного відомства. За словами парламентаря, така зустріч запланована орієнтовно на 16:00.
Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада підтримала призначення Сергія Корецького прем’єр-міністром України. Його кандидатуру підтримали 289 народних депутатів, один парламентар проголосував проти, ще сім — утрималися. Після цього парламент розпочав процедуру формування нового складу уряду.
Читайте також:











