Субсидії нараховуватимуть по-новому: хто залишиться без допомоги

Этот материал также доступен на русском языке

субсидія
Через зміну доходів українців субсидії на оплату комуналки можуть зрости або зменшитися — перерахунок відбувається двічі на рік і проводиться автоматично.

Ключові тези:

  • З березня Пенсійний фонд перераховує субсидії на житлово-комунальні послуги, і їх розмір може зрости або зменшитися залежно від доходів.

  • Перерахунок відбувається автоматично для домогосподарств, у яких середньомісячний дохід змінився більш ніж на 50% порівняно з попереднім періодом.

Українцям перерахують розміри субсидій, через що вони можуть змінитися.

Про це повідомили в Пенсійному фонді України.

Раніше ми розповідали, що в Україні зросла комуналка: за що доведеться платити більше.

Річ у тому, що двічі на рік – у березні та серпні – Пенсійний фонд перераховує розмір грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг домогосподарствам, у яких середньомісячний сукупний дохід зменшився або збільшився на понад 50 відсотків.

Таким чином, з березня субсидії перерахують, враховуючи середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали 2025 року – його порівняють з доходами за I і II квартали 2025 року, з врахуванням яких українці отримували допомогу в опалювальному сезоні.

Якщо доходи змінилися на понад 50 відсотків в більшу чи меншу сторону, розмір житлової субсидії переглянуть. Це відбудеться автоматично.

Таким чином, уже у цьому місяці частина українців можуть отримувати менші суми, ніж в опалювальному сезоні, а частина – більші.

Читайте також:

Facebook
X (Twiiter)
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
купити ноутбук Львів, ціни в Україні

Перейти на українську версію сайту?