БАДи поза законом
Варто зазначити, що в українському законодавстві поняття «біологічно активні добавки» не існує. Натомість закон «Про якість та безпеку харчових продуктів» подає визначення дієтичної добавки як вітамінно-мінеральної пігулки або порошку, які приймаються разом зі звичайною їжею і поліпшують загальний стан здоров’я людини.
До того ж біологічно активні добавки не є лікарськими засобами в розумінні закону «Про лікарські засоби». А головне — не варто забувати про можливий негативний вплив дієтичних добавок. Наприклад:
- високі дози бета-каротину пов’язані з більшим ризиком розвитку раку легень серед курців;
- перевищення дози самого вітаміну A може призвести до нудоти, блювання та розмитого бачення;
- надмірна кількість кальцію та вітаміну D потенційно збільшує ризик виникнення каменів у нирках;
- надлишок вітаміну E може збільшити ризики отримання інсульту;
- перебір з вітаміном B6 викликає порушення роботи нервової системи;
- вітамін С в результаті тривалого застосування у великих дозах може перетворитися з антиоксиданта на прооксидант, що руйнує структуру клітин.
Крім того, антиоксидантні добавки, такі як вітаміни С і Е, можуть знизити ефективність деяких типів хіміотерапії раку.
Про етикетки і склад біодобавок
Ринок БАДів в нашій країні досить великий. Оскільки вони не піддаються такій суворій перевірці, як ліки, не варто вірити всьому, що написано на етикетці або у супроводжувальній інформації. Були випадки, і їх багато, коли склад БАДів зовсім не відповідав заявленій інформації.
Тому перед тим як купувати разрекламовані БАДи, спочатку проконсультуйтесь з лікарями. Щоб те, що ви почнете приймати, не погіршило стан вашого здоровʼя.

Раніше ми писали: