15 травня – яке свято відзначають в Україні
15 травня в Україні святкують День вишиванки. Святу передувала акція «Всесвітній день вишиванки», котру в 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Вона запропонувала одногрупникам та іншим студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету, але протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня.
Також 15 травня святкують Міжнародний день сім’ї. Його заснувала Генасамблея ООН у 1993 році. Мета свята — підкреслитти важливість сім’ї у становленні людини та розвитку держави, а також привернути увагу громадськості до наявних проблем сім’ї.
Також 15 травня відзначають Міжнародний день захисту клімату. Його мета — привернути увагу до кліматичних змін та розбалансування природних систем, а також необхідності захисту клімату для благополуччя нинішніх та майбутніх поколінь. Цього дня проводять різноманітні заходи, присвячені змінам клімату, наслідкам цього та можливим шляхам вирішення кліматичних проблем.
Ще одне свято 15 травня — День розповсюдження інформації про судинні родимки. Судинні родимі плями характеризуються аномальним ростом кровоносних судин під час внутрішньоутробного розвитку, що призводить до різних типів зміни кольору або нерівностей на шкірі. Тму день покликаний розширити обізнанісь громадськості щодо цього питання.
Також 15 травня святкують День солом’яного бриля. Традиційний український капелюх виготовляється з пшеничної або житньої соломи чи з очерету, тому що ці матеріали якнайкраще захищають від сонячних променів, адже такий солом’яний головний убір носили саме влітку, переважно чоловіки.
15 травня – яке церковне свято 2024
15 травня вшановують пам’ять преподобного Пахомія Великого.
Це єгипетський чернець, засновник першої кіновії. Вважається стовпом пустельного проживання.
Після служби в армії та прийнмття християнства Пахомій пішов у пустелю, а незабаром перебрався до християнської громади в Тавеніссі. Саме там йому з’явився Ангел Божий в образі схимника та вручив статут чернечого життя.
Так виникла особлива форма чернецтва — кіновітне чернецтво, яка передбачала однаковість для всіх у їжі та одязі, працю та послух на загальну користь обителі. Серед послуху було переписування книг. Також ченці не мали мати власних грошей або приймати щось від своїх родичів.
Сестра Пахомія Марія стала засновницею жіночої обителі із суворим статутом, який було передано преподобним Пахомієм.
15 травня – що не можна сьогодні робити
15 травня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
- залишати в будинку безлад, немитий посуд та розкидані речі;
- витиратися чужим рушником — доведеться вирішувати чужі проблеми;
- брати в руки голки, спиці та гачки жінкам — існує високий ризик порізів та уколів;
- розповідати про свої плани — не здійсняться.
15 травня – що заведено робити цього дня
У цей день наші предки починали сіяти ячмінь та пшеницю. Також це сприятливий день для висаджування огірків.
Також 15 травня варто зварити велику каструлю каші та нагодувати всіх рідних – сім’я буде ситою протягом року.
15 травня – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
- тепла погода — до теплого літа;
- дощ — до грозового червня;
- багато сережок на осині — до великого врожаю вівса;
- багряний схід сонця — до посушливого літа.
15 травня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Анастасія, Гнат, Дмитро, Макар.
Вас також можуть зацікавити новини: