Субота, 19 Квітня, 2025
ГоловнаРізнеЯкі препарати та засоби мають бути в аптечці, якщо у вас вдома...

Які препарати та засоби мають бути в аптечці, якщо у вас вдома є кіт чи собака

Этот материал также доступен на русском языке
Котики та собачки, як і люди, інколи хворіють, отримують травми. Тому дуже важливо правильно поводитись у таких ситуаціях, щоб вони скоріше одужали.

Сьогодні ми поговоримо про ліки, які треба мати в домашній аптечці вашого улюбленця у якості першої допомоги. Та про деякі види надання цієї допомоги.

Набір невеликий, але важливий

Ветеринарний лікар Микита Реута радить всім власникам домашніх тварин мати цей набір вдома.

  1. Перев’язувальні матеріали: стерильний і нестерильний бинт; марлеві серветки; широкий лейкопластир; кровозупиняючий джгут; вата, ватяні палички.
  2. Антисептики: зеленка (обробка ран); хлоргексидин (обробка ран і протирання вушок, шерсті навколо віка); перекис водню.
  3. Інструменти: щипці для видалення кліщів; одноразові шприци (2 і 5 мл); термометр (краще електронний); пінцет (для видалення остюгів, колючок, шипів).
  4. Сорбенти (підійде звичайне активоване вугілля).
  5. Протиглистні.
  6. Спрей від кліщів.
  7. Господарське мило старого зразка 72% (перша допомога при покусах – очистити рану і промити господарським милом).
  8. Ампула преднізолону (тваринам-алергікам, після попередньої консультації з лікарем!).
  9. Стерильний фізрозчин.
  10. Бажано мати захисний комір по розміру голови вашої тварини.

Як діяти у разі отруєння?

Якщо ви особисто бачили, що тварина з’їла щось неїстівне, або непридатне до їжі і минуло не більше 30-40 хвилин, необхідно викликати блювання.

-Для цього можна використовувати звичайну кухонну сіль або перекис водню, розчинений 1:1 з водою, – каже Микита Реута. – Далі дати тварині 1-2 грами солі або мілілітр розчину перекису водню з водою відповідно. Але за умови, що тварина притомна. При цьому слідкуйте, щоб тварина не вдихнула розчин або сіль.

Також застосовуються абсорбенти: з розрахунку 1 таблетка на 1 кілограм ваги – активоване вугілля, ентеросгель, атоксил тощо.

Укуси комах бувають дуже небезпечні

Укуси комах інколи спричиняють сильні алергічні реакції. Швидко зʼявляється набряк. У такій ситуації діяти треба дуже швидко.

– Частіше за все укуси припадають на ніс, щоки, язик, – продовжує Микита Реута. Набряк може майже закрити очі тварини, ускладнити дихання. – Необхідно дати тварині антигістамінний препарат, краще зробити ін’єкцію. Підійдуть цетрин, лоратадин, еріус, супрастин – 5-10 мг/кг ваги тварини. І як найшвидше зв’яжіться з лікарем стосовно огляду і необхідності застосування інших препаратів, якщо стан вашого улюбленця залишається поганим – тварина сумна, відмовляється від їжі, в неї підвищилась температура.

Догляд за ранами

Тварини інколи зʼясовують стосунки, інколи травмуються навіть на домашній території. За ранами треба правильно доглядати.

Ветеринарний лікар радить почати з обережного промивання рани антисептичним розчином або стерильним фізрозчином. Далі треба накласти відповідну пов’язку, наприклад стерильну марлю і закріпити її бинтом. Не забувайте слідкувати за тим, щоб пов’язка була щільною, але не надто тугою, бо вона має забезпечувати кровообіг. Необхідно регулярно міняти пов’язки і стежити за станом рани на предмет ознак інфекції, таких як почервоніння, набряк або виділення. У такому випадку без візиту до ветеринарного лікаря не обійтись.

Поширені помилки

– Поширена помилка господарів, коли вони бачать, що у їхнього кота чи кішки розпочався напад, в тому, щоб намагатися утримати тварину, – говорить Микита Реута. – Замість цього вам слід затемнити кімнату, вимкнути все, що створює шум, і переконатися, що ви прибрали те, чим кіт чи кішка могли б поранити себе.

Не можна обробляти рани йодом, бо це призводить до опіків і надовго затримує процес загоєння рани.

Не можна також без консультації з лікарем давати тварині ліки, які призначили господарю, – антибіотики, серцево-судинні та седативні препарати.

На завершення розмови ветеринарний лікар нагадав про обовʼязковість своєчасних щеплень від сказу, чуми, собачого парвовірусу, лептоспірозу – інфекційних захворювань, які є загрозливими для життя ваших домашніх улюбленців.

Читайте також:

Тварини-синоптики: як домашні улюбленці пророкують погоду

Якщо домашній улюбленець хворіє: як отримати безкоштовну консультацію ветеринара

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні