Десерти з гарбуза неймовірно корисні, і в першу чергу завдяки тому, що гарбуз містить повний комплекс вітамінів. Це в першу чергу вітаміни С і В, що допомагають подолати втому, безсоння та безпричинну дратівливість.
Але особливо цінується гарбуз за наявність такого вітаміну, як вітамін Т. Є гіпотеза, що вітамін Т є сумішшю фолієвої кислоти, вітаміну B12 і ДНК. Вітамін Т бере активну участь у згортанні крові.
Чи вмієте ви запікати гарбуз?
Щоб приготувати ароматний гарбуз із золотистою скоринкою, дотримуйтесь цих порад.
-
Нарізайте гарбуз на рівні шматочки (не більше 2 см), щоб він рівномірно пропікся.
-
Не додавайте сіль до початку запікання, щоб гарбуз не втратив сік. Краще посипте гарбуз цукром – він створить карамельну скоринку і додасть додаткової солодкості.
-
Перед запіканням посипте гарбуз стружкою вершкового масла – це надасть страві особливого смаку.
-
Експериментуйте зі спеціями: гарбуз чудово поєднується з чилі, куркумою, каррі, паприкою, коріандром, розмарином, мускатним горіхом та корицею.
-
Запікати гарбуз краще починати при температурі 170 градусів протягом перших 20 хвилин, після чого можна збільшити температуру. Для збереження соковитості можна спочатку накрити гарбуз фольгою.
-
Для посилення солодкості полийте гарбуз медом, посипте цукром і додайте розмарин або корицю. Випікати при температурі 200 градусів близько 40 хвилин.
-
Маленькі гарбузи можна запікати повністю, не знімаючи шкірки. Просто проколіть їх виделкою і запікайте приблизно 1 годину при 200 градусах.
Вам буде корисно: