Середа, 25 Грудня, 2024
ГоловнаЗдоров'яВплив кави та алкоголю на серце: що каже кардіолог?

Вплив кави та алкоголю на серце: що каже кардіолог?

Этот материал также доступен на русском языке
Кава й алкоголь – це звичні напої для багатьох з нас. Кава бадьорить і надає енергії на весь день, а келих вина - піднімає настрій. Чи достатньо корисні?

А який саме вплив алкоголю на судини та як кава впливає на серце, розповідає кардіолог Дніпро сучасного медичного центру Daily Medical далі у цій публікації.

Як кава впливає на серце

Залежно від виду, кава містить різну дозу кофеїну, який є натуральним стимулятором, що впливає на центральну нервову та серцево-судинну систему. Ряд фахівців стверджує, що для більшості людей 1-2 чашки кави на день безпечні та навіть корисні. Однак тим, у кого діагностовано захворювання серця чи аритмію, слід проконсультуватися з лікарем, щоб з’ясувати, як кава впливає на тиск та пульс саме у вашому випадку. Адже кофеїн впливає на:

  • підвищення артеріального тиску, і в деяких людей від кави воно може збільшуватися, особливо якщо вони рідко його вживають;
  • зміна пульсу, оскільки кофеїн стимулює серцевий ритм, що може призводити до тимчасового та короткочасного прискорення скорочення серця.

Так, чи шкідлива кава для серця? По-перше, це залежить від кількості випитого напою та індивідуальних особливостей організму. По-друге, завдяки високому вмісту антиоксидантів, кава може вплинути на серцево-судинну систему, якщо вживати її помірно.

Вплив алкоголю на серцево-судинну систему

Алкоголь дуже негативно впливає на серце і судини, особливо при регулярному або надмірному вживанні. Згідно з дослідженнями, у 50% людей із алкогольною залежністю виявляють патології серця, пов’язані з токсичним впливом етилового спирту. В основному шкода алкоголю на серці проявляється такими наслідками як:

  1. Алкогольна кардіоміопатія. Надмірне вживання алкоголю руйнує серцевий м’яз, що призводить до послаблення серця. Ця патологія є досить поширеною серед молодого населення віком 20-30 років і часто стає причиною серцевої недостатності.
  2. Раптова коронарна смерть. У 10% випадків смертей серед алкозалежних причиною смерті є саме раптова зупинка серця через алкогольне навантаження організму.
  3. Порушення ритму серця. Алкоголь викликає аритмії, які можуть перерости на фібриляцію передсердь або інші небезпечні стани.
  4. Гіпертонія. Хронічне вживання алкоголю сприяє стійкому підвищенню артеріального тиску, що є фактором розвитку інсультів та інфарктів.
  5. Серцева недостатність. У 15% людей, залежних від алкоголю, саме серцева недостатність є основною причиною смерті.

А чи можна при аритмії пити алкоголь? Лікарі не рекомендують вживати спиртні напої людям з аритмією та іншими хворобами серця, оскільки це лише посилює стан хворого та збільшує ризик раптової смерті.

Висновки

Як кава, так і алкоголь надають негативний та позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи. Наприклад, помірне споживання кави може бути корисним, якщо у вас немає серйозних серцевих захворювань. Однак надмірне вживання алкоголю значно підвищує ризик серцевих захворювань, таких як аритмія, гіпертонія та серцева недостатність.

Якщо у вас є питання щодо впливу цих напоїв на ваше здоров’я або необхідність отримати індивідуальні рекомендації, запишіться на консультацію до кардіолога медичного центру Daily Medical. Досвідчені фахівці проведуть комплексну діагностику стану вашого серця, виявлять наявність чи відсутність захворювань серцево-судинної системи та визначать, чи шкідливе саме вам щоденне вживання кави та чи не зашкодить вам келих вина на вихідних.


*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні