Чи заберуть на війну, якщо загинув брат?
Тих людей, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час бойових дій з 2014 року, не мобілізуватимуть, йдеться у новому законі*.
Згідно з документом, відстрочка від мобілізації надаватиметься родичам першого та другого кола (подружжя, батьки, діти, брати і сестри), якщо їхні рідні загинули або зникли безвісті під час виконання завдань щодо забезпечення нацбезпеки, а також під час антитерористичної операції (АТО), Операції об’єднаних сил (ООС) або повномасштабного вторгнення Росії.
*Закон №12104 ухвалено Верховною Радою 20.11.2024 року
Як отримати виплати пораненим військовослужбовцям
Якщо у вас є питання щодо виплат пораненим військовослужбовцям, телефонуйте до Міністерства оборони за номерами 15-12 і 0-800-500-442, до Міністерства у справах ветеранів: 15-45 (далі вибрати 9).
Також можна проконсультуватися з юристами безкоштовної правової допомоги за телефоном 0800-213-103. Усі дзвінки безкоштовні.
Раніше ми розповідали про виплати військовим за поранення: як оформити та скільки виплачують.
Кому треба встигнути пройти військову медкомісію?
Військовозобов’язані, які мають статус «обмежено придатний», зобов’язані пройти повторний медичний огляд у військово-лікарській комісії (ВЛК) до 5 лютого 2025 року.
Відповідно до закону, їм мають надати новий статус: «придатний до військової служби», «придатний до служби у військових частинах забезпечення» або «непридатний».
Статус «непридатний» присвоюється або тимчасово (на 6-12 місяців), поки військовий проходить лікування або у відпустці за станом здоров’я, або назавжди, коли людину виключають із військового обліку.
Ми також розповідали про мобілізацію в Україні, що змінилося після підписання президентом нових законів.