Готуємо мазь із звіробою
«Декілька років тому під час відключення світла в нашому районі я впала і отримала травму коліна. Після цього з настанням холодів або при зміні погоди у травмованому коліні починається виснажливий біль. Серед засобів, що допомагають, я відзначила б мазь із звіробою. Її дуже легко приготувати в домашніх умовах.
Для приготування цілющої мазі знадобляться:
- звіробій – 1 столова ложка,
- деревій – 1 столова ложка,
- вазелін – 2 столові ложки.
Беремо столову ложку звіробою сушеного і столову ложку деревію, змішуємо трави з розігрітим на паровій бані вазеліном, після чого втираємо мазь в уражене коліно.
Зробити водяну баню досить просто. Вам знадобляться дві каструлі: одна більша, друга – менша. У велику каструлю наливаємо воду і ставимо в неї меншу каструлю з вазеліном. Коли вода в більшій каструлі стане гарячою, вазелін розплавиться. Тоді його можна використовувати для приготування мазі.
Зазвичай за день-два використання мазі біль минає».
Галина Зайчук, м. Чорноморськ, Одеська область
Настоянка з трави чистотілу
«В молодості я займалась гандболом. Важка травма коліна під час однієї з ігор не лише поставила крапку на моїй спортивній кар’єрі, а й залишила на згадку періодичні напади сильного болю у травмованому коліні. Я випробувала на собі різні методи лікування, але найкраще мені допомагають народні. Зокрема, компреси з настоянкою чистотілу.
Треба взяти такі інгредієнти:
- чистотіл – 1 столова ложка,
- горілка або спирт – половина склянки.
Далі треба змішати траву з горілкою або спиртом і залишити на кілька днів настоюватися в темному місці. Після цього трохи настоянки наносять на марлю і використовують у вигляді компресу на ураженому суглобі. Я роблю такий компрес на ніч, щоб зранку біль не заважав виходити на прогулянку з собакою та займатись хатніми справами».
Лариса Макарова, м. Київ
Допоможе корінь лопуха
«Я не вважала рецепти народної медицини дієвими, але життя довело зворотне. Після 65 років в мене почали дуже сильно боліти коліна. Я не могла нормально спати, ходити до крамниці, аптеки, на зустрічі з родичами та подругами. Ліки, призначені лікарем, лише погіршили стан шлунку, а от проблему болю не зняли.
На допомогу прийшла настоянка з лопуха.
Для її приготування знадобиться
- корінь лопуха – 2 склянки,
- а також горілка або спирт – 0,5 літра.
Коріння лопуха має бути подрібнене. Взяти дві склянки цієї рослини, залити половиною літра горілки або спирту. Найкраще використовувати якісну горілку. Засіб треба поставити у темне місце на тиждень, періодично дістаючи та перемішуючи. Після цього настоянку необхідно дістати, процідити і, бажано, перелити у зручну баночку.
Цією настоянкою можна протирати розтягнуті зв’язки для зняття болю. Крім того, її використовують для лікарських примочок, залишаючи компреси на ураженій ділянці на півгодини. Особливо цей засіб корисний у холодну пору року».
Наталя Лучко, м. Жмеринка
Трави на допомогу пігулкам
«Біль у колінах став у мене наслідком тяжкого перебігу ковіду. Інколи біль буває настільки виснажливим, що немає сил терпіти. Лікар, який вже не знав, що мені призначати, порадив додати до ліків настоянку з трав. Саме цей комплекс виявився ефективним у боротьбі з болем.
Треба взяти
- корінь лопуха – 2 чайні ложки,
- корінь солодки – 1 чайну ложку,
- причепу – 1 чайну ложку,
- листя суниці – 1 чайну ложку,
- горілку – 0,5 літра.
Необхідно перемішати у зазначених пропорціях всі інгредієнти, після чого залити суміш горілкою і поставити у прохолодне місце на 2 тижні. Щодня необхідно збовтувати рідину, за 2 тижні дістати засіб, процідити і приймати по 20 крапель 3 рази на день перед їдою.
Я хочу ще раз підкреслити: настоянка не є панацеєю. Я приймаю її додатково до лікарських засобів, але саме поєднання фармакологічних препаратів і народного рецепту дозволяє мені взяти біль під контроль і не випадати з активного життя у мої 79 років».
Ангеліна Гуджа, м. Черкаси
Читайте також: