Четвер, 14 Листопада, 2024
ГоловнаНовиниПриховані ризики: чи можна підхопити хворобу через одяг із секонд-хенду

Приховані ризики: чи можна підхопити хворобу через одяг із секонд-хенду

Этот материал также доступен на русском языке
Різні люди мають свої причини купувати вживаний одяг. Від банальної нестач коштів на нові речі до бажання берегти навколишнє середовище від засмічення через перевиробництво. Виявляється, вживаний одяг може нести певну загрозу. Мова йде не тільки про речі, придбані в спеціальних магазинах секонд-хенду, а й на блошиних ринках чи платформах для реалізації речей, що вже були в обігу.

Викладачка клінічної мікробіології в Університеті Лестера доктор Прімроуз Фрістоун присвятила цій темі статтю.

Які хвороби «приховує» одяг із секонду

– Одяг справді може бути важливим резервуаром для багатьох інфекційних захворювань, – пише вона.

Читайте також: Цей копійчаний засіб допоможе прибрати запах секонд-хенду з одягу: результат вас потішить

За словами лікарки, одяг тісно контактує з тілом людини, тому на нього потрапляють бактерії, грибки та віруси. Зокрема, на шкірі можуть бути бактерії, що викликають стафілококові інфекції, стрептокок, грибки, що викликають молочницю, вірус папіломи людини. Якщо одяг не проходив ретельну чистку перед продажем, то мікробіом попереднього власника продовжує «жити» на речах.

В результаті новий власник може захворіти на інфекції шкіри та крові, отримати лихоманку, блювоту і діарею. У деяких випадках також передається стригучий лишай.

Доктор Прімроуз Фрістоун наводить приклад дослідження, під час якого проаналізувати одягу з секонд-хенду в Пакистані.

– Мікроби на одязі з бавовни чи змішаних волокон залишалися живими до 90 днів. Але на тканинах із поліестеру ці мікроби жили до 200 днів, – пише лікар.

Вона додає, що у вологому середовищі мікроби розвиваються інтенсивніше. Тому будь-який одяг слід зберігати у сухому місці. Хоча наявність мікробів не завжди призводить до зараження, це може стати суттєвим ризиком для людей із ослабленим імунітетом.

Як убезпечитися від мікробів та бактерій від одягу з секонд-хенду

Першим і найголовнішим правилом поводження з щойно придбаним на секонд-хенді одягом є прання. Вода має бути досить гаряча – 60 градусів. Таким чином позбудемося патогенів. Якщо тканина або виріб не дозволяє прання за високої температури, потрібно скористатися дезінфікуючим засобом.

Читайте також: Які речі та предмети не можна купувати у секонд-хенді – не ризикуйте своїм здоров’ям

Фахівці радять прати речі із секонду окремо, щоб уникнути перехресного забруднення. Після висихання такий одяг слід випрасувати – це також ефективний спосіб видалити бактерії, віруси та яйця паразитів.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні