П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаЗдоров'яРозвінчуємо найбільш популярні міфи про артрит, в які не варто вірити

Розвінчуємо найбільш популярні міфи про артрит, в які не варто вірити

Этот материал также доступен на русском языке
Біль у суглобах може супроводжувати декілька хвороб, серед них ревматоїдний артрит. Рекламні слогани заохочують використовувати для лікування хондропротектори. Але чи є від них користь?

Чому не працюють хондопротектори

Розрекламовані хондропротектори – це не що інше, як харчові добавки, покликані захищати та відновлювати хрящ. Але, як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ), жоден із протоколів лікування ревматоїдного артриту не рекомендує їх застосовувати. Адже дослідження впливу цих речовин на стан суглобів у пацієнтів чи лабораторних тварин є дуже суперечливими.

Читайте також: Чим відрізняється артроз від артриту та як їх правильно лікувати

Мета-аналіз 2010 повідомляє, що немає доказів ефективності цих добавок. Тому лікарів закликають не призначати їх.

Дієтичне харчування при артриті

Асоціація Дієтологів Об’єднаного Королівства та Фонд Артриту дає рекомендації щодо харчування для хворих на артрит.

Один-два рази на тиждень варто їсти жирні види риби. Адже омега-3-поліненасичені жирні кислоти зменшують запалення. Водночас слід обмежити споживання олій, які багаті на омега-6 жирні кислоти. До таких належать соняшникова і кукурудзяна. А вживання оливкової і ріпакової можна буде корисним.

Середземноморська дієта дуже підходить для людей, що страждають від артриту. Вона передбачає нежирне м’ясо птиці, усі види бобових, багато овочів і фруктів, цільнозернові злаки та пряні трави. Куркума, часник, цибуля, імбир, кориця, кайєнський перець мають протизапальний ефект, до того ж добре впливають на стан кишкової мікрофлори.

Серед каш віддавайте перевагу вівсяній і перловій, вони містять багато клітковини. При атриті важливо отримувати вітамін D. Якщо людина веган або не виходить на сонце хоча б на 30 хвилин на день, то, можливо, доречно буде приймати його у вигляді добавки.

Тривалий прийом нестероїдних протизапальних препаратів може призвести до поганого засвоєння заліза та анемії. Тому слід контролювати його рівень.

Читайте також: Скутість у суглобах вранці не варто ігнорувати: не пропустіть перші симптоми остеоартриту

Зважаючи на те, що люди з артритом мають ризик розвитку остеопорозу, кальцій дуже важливий. Його організм отримує з твердого сиру, молока, йогурту, а також із цвітної капусти, горіхів мигдалю та кешью.

Фізичні навантаження: за та проти

Лікарі рекомендують не менше ніж дві з половиною години фізичної активності. Але вона має бути середньої інтенсивності і не призводити до перевантажень на суглоби. Дуже корисним буде плавання.

Важливо підтримувати вагу в межах норми, тому навантаження на суглоби зменшується.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні