Молочний шоколад – лідер продажів
Молочний шоколад містить какао, цукор та молоко. На відміну від чорного, у ньому менше сухих частинок какао. Цей продукт містить корисні для здоров’я антиоксиданти.
Раніше ми розповідали, який шоколад можна їсти пенсіонерам.
Вперше молочний шоколад отримали шляхом змішування порошку какао-бобів та сухого молока у 1875 році у Швейцарії. Хоча напій – молочний шоколад – існував уже давно. 1930 року компанія “Нестле” випустила першу плитку молочного шоколаду. У порівнянні з гірким шоколадом він був ніжнішим за смаком і дешевшим. Тому швидко завоював популярність.
У стограмовій плитці молочного шоколаду – 530-550 ккал, 10 г білків, 35 г жирів та 50 г вуглеводів. До того ж, там є 3,5 г харчових волокон, ряд вітамінів та мінералів: натрій, калій, вітамін А, кальцій, вітамін В12, залізо та магній. Ще в молочному шоколаді є незначна кількість холестерину та кофеїну. Тому молочний шоколад є швидким енергетиком та суперфудом, що покращує мозкову діяльність, пам’ять та концентрацію уваги.
Але вживання молочного шоколаду призводить до різкого стрибка цукру в крові.
Смаколик гурманів – гіркий шоколад
Гіркий шоколад – класичний варіант продукту. У формі твердої плитки він з’явився на початку 19 століття, коли у Швейцарії отримали з какао-бобів какао-масло. До цього моменту готували напій із какао-порошку.
До складу гіркого шоколаду входить какао-порошок, какао-масло та цукрова пудра. Залежно від пропорцій виробники одержують гіркий або темний шоколад.
За ДСТУ темним можна назвати шоколад, що містить щонайменше 55% какао-бобів, а гірким – щонайменше 72%. У гіркому шоколаді не допускається наявність барвників, ароматизаторів та додаткових компонентів: горіхів, сухофруктів, злаків та інших наповнювачів.
Гіркий шоколад також дуже калорійний: на 100 г продукту 540 ккал, 6 г білків, 35 г жирів та 48 г вуглеводів. На відміну від молочного шоколаду, що містить жири і тваринного, і рослинного походження, в гіркому є тільки мононенасичені рослинні жири з какао-олії.
Гіркий шоколад не так різко підвищує цукор у крові: його глікемічний індекс становить 25 одиниць, тоді як молочний шоколад має цей показник – 70 одиниць.
Серед позитивних властивостей гіркого шоколаду відзначають його антиоксидантну дію, сприятливий вплив на судини та серце, нормалізацію артеріального тиску, зниження холестерину, зміцнення імунітету та регуляцію роботи нирок.
Шоколад без какао-порошку – білий
Білий шоколад взагалі не містить какао-порошок. Він складається з какао-олії, цукру, сухого молока та ваніліну. При цьому його калорійність приблизно дорівнює темному та молочному шоколаду.
Перший білий шоколад виготовили на фабриці «Нестле» одночасно з молочним у 1930 році. Він призначався людям, які мають алергію на теобромін, що міститься в какао-порошку.
Більшість цукру чи іншого підсолоджувача в білому шоколаді – до 55% – робить його найменш корисним. При цьому какао-олії у продукті небагато, як і сухого молока.
Читайте також: Чи можна шоколад, на якому з’явився білий наліт – ось що повинен знати кожен