Якщо ви живете у посушливому регіоні і у вас мало часу для догляду за рослинами, розумним рішенням буде обрати посухостійкі види.
Раніше ми розповідали, як позбавитися від іржі троянд.
Серед багаторічників це можуть бути:
- ехінацея,
- гайлардія,
- синьоголовник,
- очиток,
- деревій,
- юкка,
- лаванда.
З однорічників найбільш стійкі до посухи:
- цинія,
- гацанія,
- ешшольція,
- портулак,
- нагідки.
Ці рослини не вимагають частого поливу, оскільки здатні добувати воду із глибини ґрунту.
Однак, якщо ви не хочете обмежувати вибір рослин і плануєте вирощувати вологолюбні види, такі як гортензія, слід забезпечити їм регулярний і рясний полив. Наприклад, у помірно спекотне літо під кожен кущ гортензії потрібно виливати по два відра води щотижня, а посушливі періоди – вдвічі більше.
Рослини у вазонах або горщиках у спеку необхідно переносити в тінь. При посадці кущів у відкритий ґрунт важливо враховувати їхню потребу в сонячному світлі або півтіні. Вологолюбні декоративні рослини потрібно поливати за графіком і мульчувати ґрунт навколо них шаром 5-6 сантиметрів соломою, перегноєм або торфом. Це допоможе зберегти вологу.
Для зменшення випаровування води можна висаджувати навколо кущів низькорослі квіти, які створять яскраву композицію. У вечірній час корисно організовувати дощування, щоб охолодити землю та наситити рослини. Добрива також відіграють важливу роль у підтримці здоров’я декоративних чагарників та квітів, їх потрібно вносити у ґрунт за графіком, а також проводити позакореневе підживлення солями цинку.
Якщо клумби не мульчуєте, то їх варто регулярно розпушувати, щоб запобігти утворенню кірки, що порушує дихання рослин.
Вас також можуть зацікавити новини:
Борошниста роса на трояндах: ефективні методи боротьби
Врятуйте ваш урожай від спеки: вберегти грядки допоможуть п’ять перевірених способів