Раніше ми писали про мобілізацію в Україні: хто має оновити свої дані, а для кого в цьому немає потреби.
Перевірці підлягатимуть:
- Особи, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та (або) своїм батьком або матір’ю (батьком або матір’ю дружини (чоловіка) – за певних умов), які за висновком МСЕК або ЛКК потребують постійного догляду.
- Особи, у яких один із батьків є особою з інвалідністю І або ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними і відповідно до закону зобов’язані їх утримувати.
- Члени сім’ї другого ступеня спорідненості особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за ним (не більше одного і за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня спорідненості).
У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступенів спорідненості норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня спорідненості особи з інвалідністю І або ІІ групи.
Як отримати відстрочку?
- Військовозобов’язаним, які здійснюють догляд, слід звернутися до місцевого територіального центру комплектування (військкомату) із заявою.
- До заяви додається письмова заява особи, яка потребує догляду. У довільній формі зазначаються ідентифікаційний код і підтверджується відсутність інших осіб, які можуть здійснювати постійний догляд.
- ТЦК повинен перевірити перебування такого військовозобов’язаного на військовому обліку, сімейні зв’язки військовозобов’язаного та особи, яка потребує догляду, наявність інших зареєстрованих (задекларованих) осіб за адресою місця проживання за допомогою різних реєстрів.
*Постанова Кабміну №560 від 16 травня 2024 року