Мова про жито, яке вирощують у якості сидерату. Нагадаємо, що сидерати – це трав’янисті рослини, що швидко ростуть, які вирощують не для отримання врожаю, а в якості зеленого добрива.
Раніше ми розповідали, як правильно вирощувати картоплю.
Так, багато читачів пишуть, що, начитавшись хвалебних од про боротьбу з дротяником за допомогою жита, засіяли ділянки після збирання картоплі, але на наступний рік кількість дротяника рекордно збільшилася.
Вся справа в тому, що цей шкідник дуже любить злакові рослини, і приваблюють його не тільки культурні рослини, а й бур’яни, наприклад, пирій, який також відноситься до злакових.
Саме пирій є одним із улюблених бур’янів для дротяника. Тому якщо на вашій ділянці росте пирій, то поки ви його не позбудетеся, боротьба з дротяником не припиниться. Також не варто захоплюватися посівами жита.
Хоча проти нематоди на картоплі, томатах, суниці посіви жита – найкращий засіб! Але, якщо на вашій ділянці є дротяник, доведеться шукати інші способи боротьби з нематодою.
Запам’ятайте, боротьба з дротяником повинна починатися зі знищення бур’янів, насамперед, пирію. І не захоплюйтеся мінеральними добривами, які підкислюють ґрунт, вони ще більше приваблюють дротяника.