П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаНовиниСвята та прикмети 11 травня – чому цей день потрібно провести в...

Свята та прикмети 11 травня – чому цей день потрібно провести в колі близьких і друзів

Этот материал также доступен на русском языке
11 травня в Україні відзначають День няні. Православні вшановують пам'ять святих Кирила і Мефодія. Іменини відзначають Кирило і Костянтин. У народному календарі Хороводниці. У цей день не потрібно перераховувати гроші.

11 травня – яке свято відзначають в Україні

11 числа, у другу суботу травня, в нашій та інших країнах відзначають Всесвітній день справедливої торгівлі. Цей всесвітній фестиваль заснували люди, які вважають, що кожна людина заслуговує на гідну заробітну плату та умови праці, незалежно від того, де вона живе. Також свято покликане створювати більше можливостей для дрібних виробників, сприяти добросовісній торговельній практиці та відсутності дискримінації.

Також щороку в другу суботу травня мільйони жителів планети відзначають День няні. У це свято всі охочі можуть висловити подяку і вдячність тим людям, які вкладають своє серце в догляд і виховання наших дітей. Нехай цей день буде сповнений радістю, посмішками, сюрпризами та незабутніми моментами для всіх нянь, які з любов’ю і турботою доглядають за дітьми.

А ще 11 травня відзначають День “Їж все, що хочеш” або Свято шлунка. Головне сьогодні – з’їсти те, що вам дійсно подобається. Хтось захоче насолодитися сімейним затишком і відсвяткує вдома, приготувавши страву за сімейним рецептом. Хтось обере хот-дог, чизбургер, піцу, морозиво, тістечка, цукерки та інші десерти. Смачного!

11 травня – яке церковне свято 2024 року

Цього дня православні християни вшановують пам’ять Кирила і Мефодія, святих рівноапостольних творців слов’янської абетки.

Мефодія та його молодшого брата Кирила 857 року імператор відправив проповідувати християнство у хозар. Хозарський князь добре їх прийняв, сам також прийняв християнство і звільнив бранців-греків. Ще через 5 років, на прохання моравійського князя Ростислава, до нього вирушили Мефодій і Костянтин і склали слов’янську абетку, а також переклали слов’янською мовою Євангеліє, Апостол, Псалтир та інші книги.

Але в цих мандрах захворів Кирило і заповів старшому братові продовжити християнську просвіту. Мефодій став архієпископом Моравії та Паннонії. Він поширював богослужбову літературу слов’янською мовою, чим викликав гнів німецьких єпископів, і вони домоглися заслання Мефодія у Швабію. Але через 2,5 року Мефодій знову почав проповідувати та хрестив чеських князів. 

Також 11 травня 2024 року православні відзначають Світлу суботу – кінцевий день великоднього тижня. У суботу заведено відвідувати храм, де священнослужителі роздають артос – хліб, освячений у перший день Великодня, символ невидимої присутності Господа і вічного життя. 

11 травня – що не можна сьогодні робити

За народними прикметами цього дня не варто:

  • ображати та карати тварин,
  • стригти волосся і нігті, проколювати вуха – до неприємностей.
  • садити дерева – інакше їх поб’є град,
  • рибалити та полювати.

У Світлу суботу заборонена важка фізична робота. Цього дня не заведено відвідувати кладовища і поминати покійних. 

Народні прикмети не радять цього дня братися за нові справи, якщо не завершили старі – толку ніде не буде. 

Незаміжнім дівчатам не варто цього дня підмітати підлогу і виносити сміття, так можна вимести усіх наречених. 

Цього дня намагаються не грати весілля, інакше союз не буде міцним.

Сьогодні невдалий день для покупок і великих фінансових вкладень. Також цього дня побоюються перераховувати гроші, вважається, що це до безгрошів’я. 

11 травня – що заведено робити цього дня

Цього дня до святих звертаються з проханнями про допомогу в навчанні та даруванні знань. Кирило і Мефодій вважаються покровителями учнів і студентів, а також усім, кому наука дається нелегко.

День Кирила і Мефодія здавна вважається вдалим для навчання, навчання, засвоєння нових навичок і корисних звичок. У студентів цього дня вдало пройдуть будь-які іспити.

Світла субота – це час радості та свята, період примирення і любові, коли до оточення важливо ставитися з доброзичливістю, співчуттям і прощенням. Цей день добре провести в колі близьких і друзів.

У народному календарі Світлу суботу називають Хороводницями. Наші пращури цього дня влаштовували хороводи та гуляння.

11 травня – народні прикмети

Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:

  • веселка на небі – чекай вітряну погоду в червні;
  • подвійна веселка – буде спекотне літо;
  • туман вранці над землею – скоро погіршиться погода;
  • дощ іде – мокро буде ще 40 днів.

Люди здавна помітили, яка погода сьогодні, таким буде і літо.

11 травня – хто відзначає іменини сьогодні

Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Олександр, Йосип, Кирило, Костянтин, Мефодій, Михайло та Ростислав. 

Вас також можуть зацікавити новини:

Європейські пенсії: як влаштовані пенсійні системи в інших країнах (відео)

Революційний пенсійний закон ухвалено: як тепер враховуватимуть стаж (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні