Українцям доведеться довше працювати в старості й залишатися активними, оскільки людського капіталу для відновлення економіки в країні не вистачає.
Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович на форумі “Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення”.
Раніше ми розповідали, що частині українців пенсії призначатимуть по-новому.
Жолнович наголосила, що саме людський капітал – найважливіший ресурс.
Але, на жаль, кількість населення України скорочується, зокрема через війну. Одним з головних факторів є і демографічне старіння.
Тому однією з демографічних цілей України разом зі створенням умов для підвищення народжуваності та міграційним приростом населення є адаптація до демографічного старіння та створення умов для активного довголіття українців. Зокрема, йдеться про збереження трудової активності.
За словами міністерки соціальної політики, працювати українцям доведеться довше, щоб забезпечувати самих себе в старості. Причина – уже сьогодні кількість працюючих громадян та пенсіонерів співвідноситься 1:1. Народжуваність в Україні скоротилася.Тож утримувати пенсіонерів у майбутньому буде складно.
Жолнович наголосила, що зараз можливість українців проводити активне довголіття є дуже низькою, тож треба це змінити. Насамперед йдеться про такі заходи:
- покращення загального стану здоров’я населення;
- підвищення доступності та якості медичної допомоги;
- профілактику захворювань замість екстреного лікування;
- адаптацію сфери послуг для пенсіонерів з інвалідністю;
- поширення здорового способу життя та зменшення шкідливих звичок.
Також, за словами Жолнович, для заміщення принаймні до 40% заробітку для пенсій людей відповідного віку потрібно приблизно ще 6 мільйонів працюючого населення.
Цього не можна досягти ні активним довголіттям, ні підвищенням народжуваності. Тому міністерство буде вживати заходів для повернення українців з-за кордону, у тому числі представників діаспори, а також для залучення в Україну мігрантів.
Вас також можуть зацікавити новини:
Як збільшити пенсію: чи є сенс переходити на інший вид виплат чи подавати до суду (відео)
Кому і як вважають чорнобильські пенсії: як розібратися у формулах нарахувань