Що таке гідроізоляція?
Як нам розповіли експерти будівельної галузі, гідроізоляція — це набір спеціальних засобів, які дозволяють створити гідробар’єр у будинку та захистити його від руйнівного впливу надмірної вологи. Застосовувати гідроізоляцію можна як ззовні споруди, так і зсередини.
Існує кілька різновидів гідроізоляційних матеріалів:
- Фарбувальні матеріали окрім захисту від води та вологи, також відмінно захищають поверхню від впливу ультрафіолетових променів.
- Полімерні матеріалі, які ще називають полімерними мембранами, відрізняються високими експлуатаційними характеристиками, надійністю та екологічністю.
- Полімерно-цементні розчини мають гарні гідроізоляційні характеристики, а також зміцнюють стіни.
- Матеріал на основі бітумної мастики відрізняється від інших відмінною еластичністю, високими гідробар’єрною та адгезійною характеристиками.
До речі, якісні матеріали для захисту будинку від надмірної вологи пропонує швейцарський виробник Sika. Разом з гідроізоляційними матеріалами на сайті sikabud.com можна придбати необхідний інструмент, що зробить роботу набагато зручнішою і зекономить час пошуку.
Способи проведення водозахисних робіт
Фахівці виділяють декілька способів проведення водозахисних робіт, найголовніші серед яких проникна, обмазувальна та ін’єкційна гідроізоляція.
Проникна гідроізоляція складається з цементу та піску спеціальної фракції. Ще до цих двох компонентів додаються спеціальні хімічно активні речовини.
Такий різновид гідробар’єру використовується для проведення внутрішніх робіт у підвальних приміщеннях та під час зведення фундаменту. Головною перевагою проникної гідроізоляції є те, що вона не лише захищає від води, а й у взаємодії з вологою сприяє кристалізації тріщин у бетоні, іншими словами, «заживляє» тріщини й робить бетон монолітним.
Ін‘єкційна гідроізоляція виготовляється на основі поліуретану, мінералів або епоксидної смоли. Її наносять в спеціально зроблені у стіні отвори. Гідроізоляція таким чином потрапляє в структуру стіни, застигає там і створює водонепроникний ефект. Ін’єкційний спосіб нанесення застосовується у тому випадку, коли гідроізоляція проводиться у будинку, який давно здано в експлуатацію, і немає змоги обробити первинний матеріал стіни.
Обмазувальна гідроізоляція виготовляється з цементу або бітуму. Застосовується для гідроізоляції будинку як ззовні, так і зсередини. Матеріал може наноситися на поверхню в один або декілька шарів, товщина яких може варіюватися від одного міліметра до декількох сантиметрів.
Навіщо потрібна гідроізоляція?
Треба пам’ятати, що якісна гідроізоляція захищає житлові будинки та споруди комерційного призначення від:
- ґрунтових вод;
- вологи повітря;
- руйнівної дії води під час аварій сантехнічних комунікацій у ванній кімнаті чи кухні;
- надмірних опадів.
*на правах реклами