За словами синоптика Українського гідрометеорологічного центру Наталії Птухи, на територію України потрапив суто пил, тобто частинки, які знаходяться у верхніх шарах атмосфери.
“Нечасто, раз на кілька років, але цей пил із Сахари до нас, буває, доходить, частіше це зазвичай трапляється в країнах Європи, особливо Італія насамперед у Франції його часто зустрічають, там більш інтенсивні можуть бути процеси”, – пояснила вона.
Надалі, як стверджує Птуха, “пил поступово відходитиме і вимиватиметься з атмосфери з території України”.
Як захистити себе від впливу пилу із Сахари
Згідно з повідомленням КМДА, пил із пустелі вважається дуже шкідливим явищем для людей, які страждають на респіраторні захворювання, літніх людей і дітей. За рекомендаціями Департаменту захисту довкілля та адаптації, у разі погіршення стану повітря через пил необхідно:
- закрити щільно всі вікна;
- звести до мінімуму перебування на вулиці;
- пити достатню кількість води;
- увімкнути на максимум очищувач повітря за можливості.
Раніше ми писали, що з 1 по 25 квітня Україна вступила в небезпечний період.
Скільки днів триватиме пилова буря
За словами синоптиків, 2 квітня через сильний вітер запилення може широко поширитися територією країни. Однак у західних областях очікувані дощі та зниження температури протистоятимуть погіршенню якості повітря.
“Із 3 до 5 квітня очікується невелике похолодання та дощова погода, тож відповідно за 2-3 дні слід очікувати на покращення якості повітря”, – вказує синоптик Наталка Діденко.
Як перевірити стан повітря онлайн
Спостерігати за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у режимі реального часу можна за інтерактивною картою. Для цього потрібно перейти за посиланням https://www.saveecobot.com/maps.
Вас також можуть зацікавити новини:
Квітень 2024: що зміниться з початку місяця для пенсіонерів і не тільки для них (відео)
Кожен виживає, як може: на чому економлять українські пенсіонери – відеоопитування