Однозначно можна стверджувати, що на ділянці завівся щавлевий листоїд. Шкідливі як дорослі особини, так і веретеноподібні брудно-жовті личинки. Застосовувати «хімію» на зелених культурах небажано і дозволених препаратів немає.
Раніше ми розповідали, чому поряд з малиною потрібно висаджувати щавель.
Тому в хід пускають покривні матеріали. Якщо накинути легкий спанбонд на грядку зі щавлем або ревенем на самому початку вегетації, то не тільки позбавитеся шкідника, але й отримаєте ніжний ранній урожай.
Діючі інсектицидні настоянки проти личинок молодших поколінь:
- тютюновий (400 грамів розтертого в порошок листя настояти в 10 літрах води, перед обприскуванням додати 40 грамів мила і розвести в пропорції 1:2);
- часниковий (500 грамів зубчиків розтерти і залити 3 літрами води, витримати в темному приміщенні 5 діб; застосовувати 60-100 мілілітрів настою та 50 грамів мила на 10 літрів води).
Дасть ефект й опудрювання насаджень щавлю та ревеню тютюновим пилом або меленим пекучим перцем. Дорослих жуків, які дуже помітні, як і жовті яйця, відкладені купками на звороті листя, можна збирати вручну, опускаючи в баночку з крутим сольовим розчином. Буває, зі шкідником можна впоратися, просто скосивши сильно уражені рослини, добре посипавши грядку золою та накривши спанбондом.