19 грудня – яке свято відзначають в Україні
19 грудня з 2002 року в нашій країні святкують День адвокатури. Цього дня вітають тих, чия місія полягає в захисті прав і свобод українців. Це також можливість оцінити важливу роль адвокатів у побудові правової держави.
Ще сьогодні відзначають Міжнародний день допомоги бідним, створений з ініціативи ООН 1992 року. Цього дня постарайтеся допомогти комусь, хто цього потребує, якщо у вас є така можливість. Найголовніше – зробити це від душі і не шкодувати про віддане.
Крім того, 19 грудня в багатьох країнах святкують День льодяників. Знайдіть сьогодні прозору вазу або просто банку з широким горлечком і наповніть її льодяниками. Це створить вам і вашим близьким атмосферу свята і подарує чудовий настрій.
19 грудня – яке церковне свято 2023 року
Цього дня православні християни вшановують пам’ять мучеників Боніфатія, Прова і Аріса, святителя Григорія Омирітського і преподобного Іллі Печерського.
Ілля Печерський став прототипом богатиря часів Київської Русі Іллі Муромця, який згадується в стародавніх легендах.
Відомо, що з дитинства Ілля був паралізований, але в 33 роки його зцілили три старці. Пізніше вчені підтвердили пошкодження хребта в Іллі Печерського, через які він міг бути паралізований. Також було виявлено свідчення його бойових поранень і дуже розвиненої мускулатури.
Легенди кажуть, що Ілля Муромець після одужання став справжнім богатирем, вирізнявся небаченою силою і бився заради справедливості. Згодом він прийняв постриг. Мощі святого перебувають у Києво-Печерській лаврі.
19 грудня – що не можна сьогодні робити
За народними прикметами цього дня не варто:
- ображати інших або радіти їхньому горю – самі будете сумувати;
- ходити в боржниках – потрібно роздати борги, інакше й наступного року вони будуть вас переслідувати;
- приходити в гості з порожніми руками – посваритеся з господарями будинку.
Наші пращури вірили, що цього дня не слід займатися роботою, бо Ілля понад 30 років “просидів на печі”, а прибирання, рукоділля і важка робота можуть надовго віднадити від будинку удачу. Цього дня не можна також не можна пришивати ґудзики і виносити сміття.
Також цього дня не варто вживати міцні напої, оскільки мученик Воніфатій протегує непитущим.
З 18 по 24 грудня триває найсуворіший тиждень Різдвяного посту, тому заборонено спиртне і скоромну їжу, а також різні розваги. Тим, хто постить, цього дня можна їсти гарячу їжу без олії.
19 грудня – що прийнято робити в цей день
Святий Воніфатій вважається охоронцем тверезості, його заведено просити про лікування алкоголізму і позбавлення від шкідливих звичок.
Преподобний Ілля здавна протегує слабким і знедоленим, а також людям військових професій. До нього звертаються з благаннями про захист військових і про зцілення дітей і тих, хто страждає від травм хребта і паралічу.
19 грудня – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, яка буде погода найближчим часом і який чекати врожай:
- день холодний і ясний – хліб добре народить;
- мороз стоїть суворий – травень буде непогожим;
- вітер сильний – буде багато горіхів;
- ніч зоряна ніч – гарному врожаю ягід;
19 грудня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Григорій, Ілля та Тимофій.
По-новому чи по-старому: якого числа пенсіонери відзначатимуть Різдво – відеоопитування