Відповідає проктолог Володимир Андрієць:
– Найдешевший метод боротьби з гемороєм – рухливий спосіб життя і правильне харчування.
Сьогодні багато кмітливих і заповзятливих людей будують бізнес, пропонуючи миттю вилікувати геморой черговою «панацеєю».
Але купити кілограм яблук простіше і дешевше, ніж розрекламований засіб. А займатися фізкультурою можна безкоштовно.
– При загостренні не хочеться рухатися, а лише лягти зручніше.
– Тому що розумний організм віддає перевагу положенню, яке сприяє відтоку крові та зменшенню болю.
У сучасній зарубіжній літературі при геморої рекомендуються сидячі ванни з теплою солоною водою. Вони добре допомагають при загостренні. Ми призначаємо, крім знеболюючих ліків, ще й венотоніки, які покращують відтік крові, зміцнюють стінку вен, запобігають рецидиву. Але їх слід приймати довгостроково.
– Як правильно робити ванночки?
– Вони потрібні лише у перші дні, коли виникає сильний біль і немає можливості звернутися до лікаря. Але ви маєте бути впевнені, що це геморой, а не, припустімо, гострий парапроктит – захворювання, при якому запалюється і гноїться клітковина навколо прямої кишки. Якщо в цьому разі продовжувати консервативне лікування, гнійний процес може поширитися далі.
А сольова ванночка робиться з розрахунку три-п’ять столових ложок солі на літр води кімнатної температури (щоб не викликати спазм судин).
Людина сідає у тазик з водою (слід налити кілька літрів), і у неї максимально розслаблюється сфінктер, що покращує кровообіг і зменшує набряк.
Також можна зробити асептичну ванночку з ромашки, заваривши столову ложку квіток у літрі води.