День пам’яті та примирення
Згідно з Указом Президента України, підписаним у 2015 році, метою цього дня є “гідне вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення пошани всім борцям проти нацизму”.
8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно ухвалила “Акт про беззастережну капітуляцію” Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня у Реймсі (Франція), проте ратифікований наступного дня у Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року у багатьох містах Європи та США було проведено багатолюдне святкування.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, присвяченій 60-й річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошено присвячені пам’яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, які відзначаються 8 та 9 травня.
Пам’ять – ми не повинні забувати мільйони людей, які загинули під час Другої світової війни.
Примирення – всі країни, які брали участь у страшній війні, повинні примиритися. На жаль, на українську землю знову прийшов ворог, тож ми взяли до рук зброю, щоб захищати себе та своїх рідних.
Що сталося в Україні та світі 8 травня?
- 1541 – іспанський конкістадор і мандрівник Ернандо де Сото відкриває річку Міссісіпі і називає її Річка Святого Духа;
- 1847 – шотландський винахідник зі Стонгейвена Роберт Томсон отримує патент на гумову камеру для коліс;
- 1886 – доктор Джон Пембертон з Атланти вперше продає свій лікувальний еліксир, він користувався таким попитом в аптеці, що через три роки його секретна формула була продана за 2300 доларів, а нині він відомий під назвою “Coca-Cola”; /li>
- 1900 рік – Андрій (Шептицький) став митрополитом Львівським;
- 1926 рік – відбувається перший авіапереліт над північним полюсом;
- 1951 – Іван Драч опублікував свій перший вірш;
- 2004 рік – німецька поліція заарештовує 18-річного творця комп’ютерного вірусу під назвою “Sasser”.