Газанія. Якщо хочете гарну клумбу, але не можете приділяти багато часу догляду, газанія – ваша рослина. Добре росте і безперервно цвіте навіть на бідному ґрунті без жодного підживлення, тільки з поливом. Віддає перевагу сонцю, але можна поселити її і в півтіні. Висаджувати розсаду можна вже наприкінці квітня (добре витримує нетривалі заморозки до -5…-7 градусів) і до жовтня-листопада клумба буде прикрашена яскравими «ромашками».
Катарантус рожевий. Вибагливий до вологості ґрунту, але витримує короткочасні періоди посухи. Його можна вирощувати в підвісному кашпо. Добре цвіте і без підгодівлі, але краще удобрювати мікродозою мінеральних комплексів з кожним поливом. Так і квіток більше, і фарбування пелюсток яскравіше.
Левкой сивий. Існує думка, що рослина примхлива. Але якщо вчасно поливати, підгодовувати раз на тиждень, обрізати зів’ялі суцвіття, вона буде безперервно цвісти. Єдиний мінус – у спекотне літо, можливо, усихатимуть листя біля основи. Цвіте до морозів – навіть перші нічні заморозки (до -5 ° С) не завдадуть йому шкоди.
Мірабіліс Ялапа. Теплолюбний багаторічник, який гине від перших заморозків. Можливо, через значні розміри дорослої рослини (1-1,2 м заввишки і стільки ж – завширшки) мірабіліс не часто можна побачити на дачних клумбах. Але якщо зможете знайти для нього місце – не пошкодуєте! Маленькі яскраві грамофончики невтомно розпускатимуться до глибокої осені. Поллєте – добре, ні – нічого не станеться, він вміє запасати достатньо вологи в бульбоподібному корінні.
Немофіла – ніжне створення, її доведеться постійно поливати. Оскільки цвіту дуже багато, навіть на родючому чорноземі її необхідно постійно підгодовувати, додаючи трохи добрива у воду для поливу.
Цинія – надзвичайно витривала. Регулярний полив (якщо немає дощів), періодичні підживлення, обрізання зів’ялих квіток – більше їй нічого не треба. Мало того, що одна квітка живе довго, так розпускаються нові та нові, аж до глибокої осені.