З серпня 2022 року лікарі почали виписувати електронні рецепти (е-рецепти) на антибіотики, з листопада – на наркотичні, психотропні засоби.
З 1 квітня 2023 року е-рецепт вводиться на всі рецептурні ліки, які пацієнти купують власним коштом.
- У перехідний період (термін його завершення поки що не названо) пацієнт зможе обирати: отримувати паперовий рецепт на рецептурному бланку або е-рецепт з відправкою йому смс-повідомлення на мобільний телефон. Але якщо є технічна можливість, лікар мусить запропонувати пацієнтові виписати електронний рецепт.
- Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної, приватної клініки або лікар-ФОП (фізособа-підприємець).
- Отримати е-рецепт можна незалежно від того, є декларація із сімейним лікарем чи ні, проте пацієнт обов’язково має бути зареєстрований в електронній системі здоров’я.
Безумовно, при відключенні електроенергії, відсутності зв’язку або можливих неполадках у роботі електронної системи лікар може видати рецепт на паперовому бланку.
До рецептурних, крім антибіотиків, належать також
- протисудомні засоби,
- гормональні ліки,
- препарати для лікування артеріального тиску,
- серцевих захворювань.
Нагадаємо, деякі рецептурні ліки можна отримати безкоштовно або з доплатою за програмою «Доступні ліки», про що лікар зобов’язаний поінформувати пацієнта.
Увага! У районах, наближених до лінії фронту, ліки можна придбати без рецепта.
Читайте також: Пенсії, доплати, ліки: що і для кого зміниться найближчим часом.