У п’ятницю, 24 лютого, суттєвих магнітних бур не очікується.
Протягом останніх 24 годин сонячна активність була на помірному рівні. За останню добу на Сонці відбулися десять спалахів класу С і два спалахи класу М, максимальним з яких був спалах класу М2,68.
Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М2,68 може викликати невеликий рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.
Очікується, що у п’ятницю геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою з ймовірністю спалахів класу M та невеликою ймовірністю спалаху класу X.
Сонячна активність на 24 лютого:
- Вірогідність малого геомагнітного шторму – 5%
- Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
- Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 50%
- Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 10%
- Кількість сонячних плям – 38.
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.
Ці явища могли б мати сильні негативні наслідки для Землі, якби не магнітне поле, яке захищає планету від дії сонячних викидів.
Їхній вплив на людину науково не підтверджено, а фахівці ставляться до популярних переконань вкрай скептично.
“В умовах великого міста трамвай, який повз вас проїжджає, створює обурення магнітного поля набагато більше, ніж будь-яка магнітна буря”, – пояснив доктор фізико-математичних наук В’ячеслав Пилипенко.
У свою чергу лікар-терапевт Лев Авербах зазначає, що найчастіше погіршення самопочуття через магнітні бури викликані не “метеозалежністю”, а іншими проблемами. Крім того, він додав, що такого діагнозу навіть не існує і поставити його може хіба некомпетентний лікар. Фахівець не виключив, що проблема може критися у банальному самонавіянні.