Вівторок, 30 Квітня, 2024
ГоловнаНовиниКоли Україна отримає більше важкого озброєння та що увійде до нових пакетів...

Коли Україна отримає більше важкого озброєння та що увійде до нових пакетів військової допомоги?

Этот материал также доступен на русском языке
Дедалі більше країн відгукнулося на заклик президента Володимира Зеленського відправити додаткову зброю до України. Декілька європейських країн пообіцяли нові пакети військової допомоги після зустрічі в четвер на армійській базі Тапа в Естонії.

Велика Британія заявила, що ще 600 ракет Brimstone буде передано Україні, оскільки вона намагається дати відсіч російській армії. Оголошення зроблено напередодні надзвичайної зустрічі у п’ятницю за участю 50 країн щодо координації постачання зброї.

Представники 11 країн зустрілися поблизу Таллінна у четвер, щоб обговорити низку нових пакетів, які допоможуть Україні відвоювати територію та відбити будь-які наступні наступи Росії. Дев’ять країн – Великобританія, Польща, Латвія, Литва, Данія, Чехія, Естонія, Нідерланди та Словаччина також пообіцяли більше підтримки.

Пакети, оголошені у спільній заяві, включають:

  • Великобританія – 600 ракет Brimstone
  • Данія – 19 самохідних гаубиць Caesar французького виробництва
  • Естонія – гаубиці, боєприпаси, машини підтримки та протитанкові гранатомети
  • Латвія – ЗРК Stinger, два вертольоти та безпілотники
  • Литва – зенітні установки та два вертольоти
  • Польща – зенітні установки С-60 із 70 тис. боєприпасів
  • Чехія – вироблятиме і далі великокаліберні боєприпаси, гаубиці та БТР
  • Нідерланди оголосять про свій пакет підтримки у п’ятницю.

Виступаючи під час свого візиту до Естонії, міністр оборони Великобританії Бен Уоллес сказав: «У 2023 році настав час перетворити імпульс, якого українці досягли, відштовхнувши Росію, на досягнення і… витіснити їх з України та відновити в Україні суверенітет, який є їхнім правом, відповідно до міжнародного права».

Президент Зеленський у відеозверненні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі повторив свій заклик до країн рухатися швидше у постачанні важкого озброєння, у тому числі танків та самохідної артилерії.

“Вакцина проти російської тиранії є”, – сказав він.

Але, незважаючи на обіцяні західними союзниками мільярди доларів на нову зброю, велике питання про те, чи відправлять важкі танки і хто це робитиме, залишається без відповіді. Україна просить відправити на передову танки німецького виробництва “Leopard”. Канцлер Німеччини Олаф Шольц знаходиться під усе більшим міжнародним та внутрішнім тиском, щоб постачати їх або принаймні схвалити їхню доставку третіми країнами.

Польща та Фінляндія пообіцяли надіслати своїх Leopards, але для цього потрібен дозвіл Німеччини як країни-виробника.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що він «помірковано песимістично» налаштований щодо дозволу Німеччини на реекспорт Leopards до України.

Джерело в уряді Німеччини повідомило агентство Reuters, що поки не отримано запит від країни на реекспорт танків.

Великобританія була першою країною, яка запропонувала Україні танки, коли пообіцяла відправити 14 британських армійських Challenger 2.

У п’ятницю на авіабазі Рамштайн у Німеччині відбудеться засідання групи оборони України, до складу якої входять ключові союзники, включаючи США, для обговорення подальшої військової підтримки.

Підготував Сергій Чернявський

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні