Це випливає з 266 статті Податкового кодексу України, пише Обозреватель.
Податок треба заплатити тим, хто має досить великі «апартаменти». Зайвою вважається площа будинку від 120 квадратів та квартири – від 60 квадратних метрів. Платіжки надходять за минулий рік.
Кожному власнику “зайвої” нерухомості прийде квитанція (до 1 липня). З моменту вручення квитанції надають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, проте її розмір не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати.
2023-го це 97,5 грн. Також місцева влада може збільшити “норму”. Наприклад, брати податки за квартири площею, що перевищує не 60, а 70 квадратних метрів.
Припустимо, що місцева влада встановила максимальну ставку та мінімальну норму за площею. За правилами платити за квартири не потрібно тим, у кого житло знаходиться на окупованій території або в їхніх населених пунктах велися воєнні дії.
При цьому якщо площа квартири більша за 300 “квадратів” (або будинки від 600 “квадратів”) розмір податку складе 25 тисяч гривень. Якщо ж квартира 113 «квадратів», то доведеться заплатити понад 5 тисяч гривень.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому і скільки доведеться платити за земельний пай.