28 серпня православні християни вшановують земне життя Богоматері та її світлий перехід на небеса. Перед святом віруючі мали дотримуватися Успенського посту (14-27 серпня): відмовлялися від скоромної їжі та багато молилися. Успіння Пресвятої Богородиці – це одне з найбільших православних свят, хоча дослівно “успіння” українською перекладається як “смерть”.
Свято відзначають ще з IV століття: тоді візантійський імператор Флавій Маврикій на честь своєї перемоги над персами оголосив святкування Успіння Пресвятої Богородиці.
Традиції та обряди на Успіння Пресвятої Богородиці
У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають першою Пречистою. Протягом осіннього періоду є три Пречисті: 28 серпня, 21 вересня та 14 жовтня.
Про них у народі говорять: «Перша Пречиста жито засіває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває». Після Успіння Пресвятої Богородиці настає пора весіль.
Вдень обов’язково треба сходити до церкви, поставити свічку та молитися перед іконою Успіння Пресвятої Богородиці. Попросити у неї про захист та подякувати за все.
Запам’ятайте, сни в ніч на Успіння вважаються віщими. Якщо щось побачили в ніч із 27 на 28 серпня, то може не скоро, але сон обов’язково здійсниться у реальному житті.
Що не можна робити на Успіння Пресвятої Богородиці?
Насамперед, 28 серпня не можна працювати. Успіння входить до двонадесятих — найважливіших православних свят, і працювати — по дому, на городі — не можна.
Також сьогодні не можна ходити босоніж по росі. Вважається, що це сльози землі, що тужить за Богородицею, що пішла з неї, і топтати їх — гріх і погана прикмета.
Не можна цього дня лаятися та сваритися. Свято слід провести мирно, у тихій молитві, і в жодному разі не вступати в конфлікти, особливо з рідними та близькими людьми.
Не радять 28 серпня вдягати незручне взуття. Вважається, якщо у цей день натерти ноги, то у житті найближчим часом радостей не чекай.
Погодні прикмети на 28 серпня
- Якщо буде дощ, ненасним виявиться весь вересень.
- Туман – до врожаю грибів.
- Райдуга – до ясної та теплої осені.
- Багато павутиння, то зима буде малосніжною.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про традиції, на Миронів день.