Хто такий мученик Омелян?
У церкві 31 липня вшановується пам’ять святого Омеляна, який постраждав за віру під час гонінь, організованих стосовно християн імператором Юліаном Відступником у IV столітті.
Відомо, що тоді імператор розіслав указ, згідно з яким всі послідовники Христа мають бути покарані. На той час Омелян проживав у місті Доростоле біля Дунаю. Указ зачитали на міській площі, і Омелян, обурений рішенням імператора, подався на капище, де поклонялися язичницьким богам, розбив ідолів і перекинув вівтарі. Містяни-язичники, побачивши це, вирішили, що погром влаштував селянин, що проходив повз, і почали бити його. Однак Омелян зізнався у скоєному вчинку, і невинну людину відпустили.
Самого ж Омеляна довго були, а потім відправили на суд, засудивши до спалення. Однак Бог зберіг життя Омеляну, а вогонь, у свою чергу, вразив язичників, які прийшли поглянути на страту. Після того, як вогонь погас, Омелян ліг на вугіллі і помер.
Прикмети на погоду 31 липня
- Якщо до 31 липня у берез з’явилося жовте листя знизу, осінь буде теплою і пізньою, а якщо зверху, то ранньою.
- Зірниці після тривалої негоди – незабаром настануть сонячні дні.
- Павуки активно плетуть мережі – до довгої сухої погоди.
- Шишки на ялинці тільки нагорі – морози нескоро прийдуть.
- Іде дощ – осінь буде сирою.
- Якщо 31 липня спекотно – перший зимовий місяць буде холодним.
Що можна робити 31 липня
Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною. Для господинь Омелянів день був початком пори домашніх консервацій.
Що не можна робити в Омелянів день
У цей день не рекомендується виходити на вулицю після заходу сонця та підмітати підлогу в будинку.