Про ухвалене рішення повідомив нардеп від Голосу Ярослав Железняк у неділю, 19 червня.
Таке рішення підтримали 303 парламентарії.
У тексті закону зазначено, що заборона аудіовізуальних творів у виконанні громадян та резидентів РФ в Україні діятиме до звільнення всіх окупованих країною-агресором територій.
Він поширюється на радіо, телебачення, розважальні заклади, громадський транспорт (комунальних та приватних перевізників), навчальні заклади, кінотеатри тощо.
Заборона не стосується колишніх громадян Росії, які є або на момент смерті були громадянами України та не мають громадянства країни-агресора. Крім того, закон передбачає:
- створення переліку російських виконавців, які засуджують агресію проти України та визначення механізму його формування;
- збільшення до 40% частки пісень державною мовою на радіо;
- збільшення до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач державною мовою;
- заборона проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці — громадяни РФ, крім внесених до списку;
- заборона відтворення без згоди всіх пасажирів у таксі чи салоні автобуса музики, звуків фільмів чи інших звукових сигналів, крім інформації про поїздці (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, але в салон — лише за нерегулярних перевезеннях з дозволу всіх пасажирів).
Також 306 депутатів виступили за заборону імпорту та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з Росії, тимчасово окупованих нею територій України та Білорусі, повідомляє nv.ua.
Нагадаємо, ми писали, що з 16 червня набувають чинності нові норми «мовного закону»: що треба знати та як підготуватися?