Хто може виписати направлення до вузькоспеціалізованого лікаря?
Виписувати направлення можуть усі лікарі в медичній системі – від сімейних до вузькоспеціалізованих, за умови необхідності залучення до лікування вузькопрофільного, а також проведення додаткових обстежень, процедур, госпіталізації.
Термін дії направлення – рік. Однак пацієнту слід дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження та отримання консультації вузькопрофільного фахівця.
У направленні не вказується установа або лікар, до якого спрямовують пацієнта.
У направленні вказується код послуги та інформація про установу та лікаря, який виписав направлення.
Під час воєнного стану на рівні з електронними направленнями діють паперові. Якщо в лікарні тимчасово немає доступу до системи охорони здоров’я, лікар випише паперове направлення.
Де можна отримати допомогу?
Отримати безкоштовну медичну допомогу можна у будь-якій лікарні, яка уклала договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг. З направленням можна звернутися до лікаря у будь-якому регіоні та у будь-якому закладі.
Якщо не знаєте, де знайти потрібного спеціаліста, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Перед візитом зателефонуйте до обраної лікарні та уточніть, чи є там потрібні фахівці, запишіться на прийом. Або запишіться через медичну інформаційну систему, якщо це дозволяє лікарня.
Як отримати медичну допомогу переселенцям?
У МОЗ також нагадують, що українці, які були змушені змінити місце проживання через військову агресію РФ, можуть отримати первинну медичну допомогу за місцем фактичного перебування, без декларацій та направлень, у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як війна впливає на здоров’я українців.