Ішемічна хвороба серця (ІХС) характеризується абсолютним чи відносним порушенням кровопостачання міокарда внаслідок коронарних артерій. За даними Британського фонду серця, ІХС – одна з провідних причин смерті у Сполученому Королівстві, пише сайт Naked science.
Факторів ризику розвитку ішемічну хворобу серця багато. Насамперед це вік, стать (вважається, що чоловіки більше схильні до захворювання), період менопаузи у жінок, спадковість, дисліпідемія, підвищений артеріальний тиск, куріння, зайва вага, цукровий діабет, малорухливий спосіб життя, сильний стрес, неправильне харчування і так далі.
Вчені з Кембриджського університету (Великобританія) та Гонконгу проаналізували 373 026 британців, дані про яких взяли зі сховища медичної та генетичної інформації UK Biobank. На момент первинного огляду ні в кого з них ІХС не було. Але до осені минулого року випадків ішемічної хвороби серця було вже 9185. Свої висновки вчені представили в журналі BMC Medicine.
Щоб відкинути перераховані вище фактори ризику ІХС, дослідники зробили поправки на підлогу, вік, вагу, сімейний анамнез, шкідливі звички, наявність супутніх захворювань та інші причини.
В результаті вони дійшли висновку, що ІХС частіше розвивається у тих, хто дивиться телевізор як мінімум чотири години на день, у порівнянні з тими, хто відводить на це максимум годину. Ризик розвитку ішемічної хвороби серця в останніх був нижчим на 16 відсотків, а у тих, хто проводив перед екраном дві-три години щодня, — на шість.
Вчені підрахували, що загалом перегляд ТБ менше однієї години на день здатний запобігти 10,9 відсоткам випадків розвитку ІХС. На думку дослідників, цей фактор має бути визнаний одним із ключових у виникненні ішемічної хвороби серця. Цікаво, що зв’язку між тим, скільки часу людина проводить за комп’ютером, та ризиком ІХС, вчені не виявили.