Деякі собаки під час сирен починають гучно вити, інші, навпаки, впадають у ступор, а кішки ховаються. За допомогою цих порад ви зможете заспокоїти тварину і заощадити дорогоцінний час для себе і для неї, щоб сховатися в захищеному місці.
Як подбати про домашніх тварин під час обстрілів?
1. Як тільки зазвучав сигнал повітряної тривоги – заведіть тварину до захищеного приміщення і залишайтеся там разом із нею. Переконайтеся, що тут є запас води та їжі як для членів сім’ї, так і для чотириногих друзів.
2. На випадок тривалого перебування в захищеному приміщенні запасіться засобами для прибирання і пакетами: може статися так, що ви не зможете вигуляти собаку вчасно, і їй доведеться справляти потребу в приміщенні.
3. У жодному разі не залишайте собак прив’язаними! Від страху тварина може спробувати вирватися і задушити себе.
4. Кішки почуваються більш захищеними в клітці-переносці, навіть перебуваючи в бомбосховищі. Можна накрити клітку легкою повітропроникною тканиною і залишити тварину так до кінця обстрілу.
5. Якщо ваш маленький собачка полохливий, можливо, в укритті йому теж спокійніше буде в клітці-переносці.
6. Якщо укриття розташоване далеко від вашого будинку, не забудьте повідець і намордник: у стані страху собака може проявляти агресію.
7. ДУЖЕ ВАЖЛИВО! При вигулі в жодному разі не спускайте собаку з повідця. Багато тварин відчувають напруженість і можуть втекти навіть за найменшого шуму.
8. Собаки – як маленькі діти, гра може розважити і відволікти їх від лякаючого шуму.
9. У разі гострого нападу паніки у тварини порадьтеся з ветеринаром про вибір заспокійливих таблеток або гомеопатичних засобів